Pri jazde nad povolený limit v obci začne hrať hymna, obyvateľom už lezie na nervy

Pri jazde nad povolený limit v obci začne hrať hymna, obyvateľom už lezie na nervy

JELSUM / Na cestnom úseku pri holandskej dedine Jelsum v minulých dňoch nainštalovali interaktívne zariadenie, ktorého zámerom bolo tamojším vodičom zabrániť v jazde nad povolený rýchlostný limit. Pri prekročení rýchlosti 60 kilometrov za hodinu sa na mieste ozve hymna Frísov - germánskeho národa, ktorí túto oblasť obývali. Dedinčania sa sťažujú, že nemôžu spať.

Jelsum sa nachádza na okraji mesta Leeuwarden, ktoré tento rok získalo titul Európskeho hlavného mesta kultúry. S ohľadom na to, že bude po celý rok dejiskom bohatého kultúrneho programu, úradníkom v priľahlej dedine prišlo ako skvelý nápad nainštalovať "spievajúce" zariadenie na ceste, napísal britský Daily Mail.

A pretože sa jedná o oblasť, ktorú obýva germánsky národ zvaný Frisovia, začne tu pri prekročení rýchlostného limitu hrať práve jeho hymna. Všetko to znie ako zaujímavý počin s presahom na bezpečnosť cestnej premávky, má to však aj vedľajšie účinky. Vodiči sú natoľko nezodpovední, že hymna nadobudla dojem nikdy nekončiaci melódie a dedinčanom už lezie na nervy.

"Friská národná hymna je fajn, ale nie 24 hodín denne," zveril sa serveru dutchnews.nl Sijtze Jansma, ktorý býva 200 metrov od daného úseku. "Sú to duševné muky," pridáva sa ďalší z tamojších obyvateľov. Úradníci nakoniec vypočuli želanie dedinčanov a prisľúbili, že zariadenie trvalo odstránia.

Zdroj: noviny.sk/DailyMail.com/novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:05 POLICAJTI V AKCII
09:20 Súdna sieň
10:30 ČERT NIKDY NESPÍ
08:40 Najkrajšie bývanie III.
09:50 Prison Break: Útek z väzenia
11:00 PÁLI VÁM TO
07:35 Panelák
09:00 Nákupné maniačky
10:25 SLADKÝ ŽIVOT
08:55 Medzi nami zvieratkami
09:00 Rybičky Flip a Flap
09:05 Sníček
08:30 Nowhere Boy
10:15 Angele a Tony
11:50 Něco na těch mužích je