Pri jazde nad povolený limit v obci začne hrať hymna, obyvateľom už lezie na nervy

Pri jazde nad povolený limit v obci začne hrať hymna, obyvateľom už lezie na nervy

JELSUM / Na cestnom úseku pri holandskej dedine Jelsum v minulých dňoch nainštalovali interaktívne zariadenie, ktorého zámerom bolo tamojším vodičom zabrániť v jazde nad povolený rýchlostný limit. Pri prekročení rýchlosti 60 kilometrov za hodinu sa na mieste ozve hymna Frísov - germánskeho národa, ktorí túto oblasť obývali. Dedinčania sa sťažujú, že nemôžu spať.

Jelsum sa nachádza na okraji mesta Leeuwarden, ktoré tento rok získalo titul Európskeho hlavného mesta kultúry. S ohľadom na to, že bude po celý rok dejiskom bohatého kultúrneho programu, úradníkom v priľahlej dedine prišlo ako skvelý nápad nainštalovať "spievajúce" zariadenie na ceste, napísal britský Daily Mail.

A pretože sa jedná o oblasť, ktorú obýva germánsky národ zvaný Frisovia, začne tu pri prekročení rýchlostného limitu hrať práve jeho hymna. Všetko to znie ako zaujímavý počin s presahom na bezpečnosť cestnej premávky, má to však aj vedľajšie účinky. Vodiči sú natoľko nezodpovední, že hymna nadobudla dojem nikdy nekončiaci melódie a dedinčanom už lezie na nervy.

"Friská národná hymna je fajn, ale nie 24 hodín denne," zveril sa serveru dutchnews.nl Sijtze Jansma, ktorý býva 200 metrov od daného úseku. "Sú to duševné muky," pridáva sa ďalší z tamojších obyvateľov. Úradníci nakoniec vypočuli želanie dedinčanov a prisľúbili, že zariadenie trvalo odstránia.

Zdroj: noviny.sk/DailyMail.com/novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 Kalvária
01:05 Noviny TV JOJ
02:00 Vybíjaná: Choď do toho na plné gule
22:50 Vybíjaná: Choď do toho na plné gule
00:55 Zákon gangu VII.
02:25 Homeland: V mene vlasti V.
23:05 MINISTRI
23:50 Mafstory
00:20 Myšlienky vraha V.
23:30 Myšiak Anatole
23:50 Zubor Pompík
00:00 Rexík
22:10 Herkules: Zrod legendy
23:45 Empire State
01:15 Svatyně zla