FOTOGALÉRIA: Jar v Číne je rozprávková

FOTOGALÉRIA: Jar v Číne je rozprávková

PEKING / Jar vyzerá v Číne čarovne. Kvitnúce stromy vyzerajú z vtáčej perspektívy ako úchvatná olejová maľba, nie je preto divu, že v tomto období veľa turistov uteká pred ruchom preplnených veľkomiest a hľadá pokoj v prebúdzajúcej sa prírode. A miest, do ktorých ľudia mieria, je po celej krajine skutočne veľa.

Záplava bielych, ružových, červených, ale aj marhuľovo oranžových kvetov pritiahla turistov napríklad k hore C'-ťin v regióne Še-sien. "Priezračné jazerá a okolité hory ukazujú prírodu v jej nedotknutej kráse a čistote. Z dlhodobého hľadiska to tunajšiemu kraju prinesie aj ekonomický prospech," komentoval okolitú krásu jeden z návštevníkov Čcheng Pchej-č '.

"Toto miesto je tak nádherné, stromy sú plne rozkvitnuté," rozplývala sa návštevníčka provincie Kuej-čou. Mnoho ľudí využilo jarné počasie aj ku kreatívnym činnostiam. Na mnohých miestach boli študenti, ktorí pod jasným nebom vytvárali tradičnú čínsku kaligrafiu.
Podobná krása sa naskytla aj obyvateľom Washingtonu. Momentálne je kvitnúca sezóna na vrchole a mestá nielen vyzerajú krásne, ale tak aj voňajú.

Zdroj: noviny.sk/Reuters

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
05:25 Tyran II.
06:05 Planéta bez ľudí II.
06:45 Prvé oddelenie II.
05:45 Profesionáli II.
06:30 X Factor Veľká Británia XIII.
08:45 Nákupné maniačky
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:15 Timothy ide do školy
05:50 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
07:55 Tanec draků
09:40 Příběh jedné jízdy