Nalákal ich letáčik! Zbytočne prišli o peniaze

Nalákal ich letáčik! Zbytočne prišli o peniaze

Starší manželia zo Žiliny si chceli doplnkom výživy utužiť zdravie. Namiesto toho sa im teraz dvíha tlak pri myšlienke, že si narobili zbytočné starosti. Tabletky si totiž objednali u istej firmy, ktorá komunikuje len cez svoj PObox. A spôsob predaja je veľmi podozrivý.

Dali sa nalákať letákom, ktorý sľuboval, že tabletky pomáhajú zlepšiť zdravie. Doplnok výživy si objednali, odskúšali a zistili, že zbytočne vyhodili peniaze.

Tabletky nechceli, aj tak ich dostali

"Prišli nám dvakrát, dvakrát sme ich zaplatili, odhlásili sme to doporučeným listom, o čom máme aj potvrdenku," povedal pán Pavel Hložný. Ako poznamenala jeho manželka Darina, firma automaticky poslala druhé balenie bez toho, či súhlasíli alebo nie.

Nasledovala upomienka

Manželia – dôchodcovia zásielku poslali napäť. Česká firma im odpovedala upomienkou. "A už druhá upomienka prišla, zakaždým dvíhajú o 3 eurá viacej, že sme to nezaplatili a my sme to poctivo vrátili, my to už nechceme," zdôraznil pán Hložný.

Lekárnici takéto výrobky neodporúčajú

Šéf Slovenskej lekárnickej komory Tibor Czuľba kúpu takýchto výrobkov neodporúča. "My nemáme istotu, že proklamované hodnoty daných výživových doplnkov sú naozaj pravdivé," skonštatoval.

Pomôcť môže spotrebiteľské centrum

I keď ide o medzinárodnú formu predaja, manželia sa môžu obrátiť na slovenskú obchodnú inšpekciu. "Spotrebiteľ by sa mal obrátiť na európske spotrebiteľské centrum pri ministerstve hospodárstva, " priblížil Kamil Šamaj zo SOI Žilina. Podľa obchodných inšpektorov, ak firma núti spotrebiteľa kúpiť tovar bez objednávky, je to nekalá až agresívna praktika. Hrozí za ňu pokuta.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:05 Americký prezident
14:40 Pravá blondínka
16:45 Začarovaní
13:05 Opica z reklamy
14:50 12 podmienok dedičstva
17:15 Áno, šéfe! USA IV.
13:00 Keď je pečenie umenie III.
14:15 ZÁCHRANÁRI
15:10 ZÁCHRANÁRI
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
12:15 Životy svatých 1/2
14:05 Příšerky pod hladinou
15:45 Diana