Kolumbijska armáda zabila siedmich rebelov

15.12.2007 14:38 Noviny.sk Zahraničie

Kolumbijska armáda zabila siedmich rebelov

Kolumbijskí vojaci minulý týždeň vo štvrtok, zastrelili siedmich rebelov z Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC ). Stalo sa tak počas vojenského útoku v regióne Putumayo. VIDEO: Povstalci pod tvrdou paľbou kolumbijskej armády

Kolumbijskí vojaci minulý týždeň vo štvrtok, zastrelili siedmich rebelov z Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC). Stalo sa tak  počas vojenského útoku v regióne Putumayo.
 
Kolumbijska armáda strielala na tábory rebelov nachádzajúce sa hlboko v džungli z vrtuľníkov. Po ukončení guľometnej paľby vojenské jednotky objavili sedem tiel. Vládni úradníci informovali, že kolumbijska armáda sa pokúša znovu získať kontrolu nad skupinami vzbúrencov v oblasti.

"Vojenské oddiely z 27. brigády tvrdo udreli do vojenských a organizačných štruktúr FARC v Putumaye. Našli sme tri tábory a zničili viac ako 1,5 tony výbušnín", uviedol generál Javier Fernandez, veliteľ 27. brigády, ktorá viedla ozbrojený útok.Kolumbia je už dlho sužovaná nezmieriteľným bojom medzi ňou a ozbrojenými povstalcami z FARC. Štát začal väčšmi tlačiť na rebelov po zvolení Alvara Uribeho za prezidenta.

Súčasná hlava štátu je spojencom Spojených štátov a je obľúbená pre jeho nekompromisný postoj voči FARC. Uribe prednedávnom odmietol požiadavky vzbúrencov na stiahnutie vládnych vojsk pre uľahčenie mierových rozhovorov.

Revolučné sily o sebe vyhlasujú, že bojujú za nastolenie socializmu v Kolumbii, ale v skutočnosti sú financované z obchodu s kokaínom.

Zdroj: REUTERS

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:40 DIVOKÉ KONE II.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Panelák
05:30 Prvé oddelenie
05:50 Profesionáli VII.
06:25 NAŠI IV.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:55 Arthur a Maltazardova pomsta
07:40 Děda nebo trenér
09:10 Trable dívčí kapely