Dron zachytil zničené ukrajinské mesto Doneck

Dron zachytil zničené ukrajinské mesto Doneck

DONECK / Kedysi normálne mesto, dnes bojisko. Reč je o ukrajinskom meste Doneck, ktoré je už niekoľko mesiacov centrom bojov separatistov. Pozrite si unikátne zábery nakrútené dronom.

Zábery dronu ukazujú zhorené budovy, mŕtve telá aj zničené domy. V minulosti obývané štvrte sa stali základňami pre vojakov.

Okolie doneckého lestiska je už dlhodobo centrom bojov separatistov.

Pozrite si unikátnej zábery z dronu:

Odveta za víťazstvo

Ukrajinská armáda začala zo soboty na nedeľu "rozsiahlu operáciu" pri doneckom letisku, ktoré v uplynulých týždňoch ovládli proruskí separatisti.

Jednotky verné vláde Kyjeva majú teraz podľa armádneho hovorcu Andrija Lysenka pod kontrolou prevažnú časť letiska, ktoré sa stalo v posledných dňoch dejiskom tvrdých bojov.

Podľa separatistov ide o odvetu za minuloročné povstalecké víťazstvo. Moskva dala nad ofenzívou Kyjeva najavo "krajné znepokojenie".

Zložitá situácia

Časť letiska ovládaná armádou sa koncom týždňa dostala pod silný tlak povstaleckých oddielov. Vzbúrenci už v piatok oznámili, že letisko "s konečnou platnosťou" padlo do ich rúk. Kyjev stratu nepotvrdil, aj keď armádne správy pripúšťali, že situácia je "zložitá".

Už v sobotu armáda prisunula k areálu letiska posily a prerazila koridor, ktorým prepravila do bezpečia zranených vojakov.

VIAC ČÍTAJTE TU: Na letisku Doneck sa ozýva paľba, veľkú časť ovládla ukrajinská armáda

Černobyľ z dronu

Zamrznuté kolotoče, otrávené stromy či opadaná omietka - takto vyzerajú zvyšky mesta, ktoré v roku 1986 zasiahla nukleárna katastrofa.

Britský režisér Danny Cooke pomocou bezpilotného lietadla, takzvaného dronu, nakrútil fascinujúce zábery miesta, kde sa zastavil čas - Černobyľu.

"Černobyľ je jedno z najzaujímavejších a najnebezpečnejších miest, kde som bol," cituje Daily Mail Cookea.

ZÁZNAM NÁJDETE TU: Unikátny pohľad z dronu. Takto vyzerá Černobyľ 28 rokov od katastrofy

Zdroj: noviny.sk, Reuters

TV Program

12:55 Kutyil s.r.o. II.
13:40 NOVÝ ŽIVOT II.
14:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:30 Simpsonovci IX.
14:35 POLICAJTI V AKCII
15:35 POLICAJTI V AKCII
12:50 Ochrana svedkov IV.
13:50 FBI
14:50 Dr. House III.
13:25 Viking Vicky
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
12:40 Ve jménu krále
14:55 Kamkoliv půjdeš
16:50 Život ryb