Šokujúci dôkaz: Upíri naozaj existovali!

Šokujúci dôkaz: Upíri naozaj existovali!

GLIWICE / Zdá sa, že sága Twiligth pokračuje! Poľskí archeológovia sa domnievajú, že na stavenisku na juhu krajiny objavili hrob upírov. Odhalené kostry boli bezhlavé a hlavy mali umiestnené v oblasti nôh, čo podľa odborníkov naznačuje, že dotyční boli popravení rituálnym spôsobom. Uviedol to britský denník The Daily Telegraph.

Rituálne pohreby

Ostatky boli objavené pri diaľničnom okruhu neďaleko juhopoľského mesta Gliwice. Archeológov nález veľmi prekvapil. Očakávali totiž, že v týchto miestach môžu naraziť, podobne ako tomu bolo už v minulosti, len na pozostatky obetí bojov z druhej svetovej vojny.

Z akej doby hrob s možnými ostatkami upírov pochádza, je ťažké určiť. Ako uviedol poľský archeológ Jacek Pierzak, telá boli pochované bez akýchkoľvek šperkov, opaskov, gombíkov či čokoľvek iného, čo by mohlo priblížiť dobu, v ktorej žili.

Prebodnutá hlava či srdce

Podľa tradícií existovalo v minulosti niekoľko spôsobov, ako upírov zabiť. Malo im byť prebodnuté srdce či hlava osikovým, lipovým či dubovým kolíkom alebo im hlava bola sťatá a položená k nohám, prípadne zakopaná ďaleko od tela upíra.

Posledné menované kroky mali za cieľ zabrániť tomu, aby dotyčný svoju hlavu posmrtne objavil a mohol tak vstať z hrobu, poznamenali britský list.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: ISIFA

Zdroj: noviny.sk, ČTK

TV Program

20:35 Henryho denník
22:55 Kohút na víne 2
01:25 Návštevníci 3: Revolúcia
20:25 Návštevníci 3: Revolúcia
22:40 Symfónia strachu
00:40 Umelá inteligencia
21:00 Kosti XII.
21:55 Staroveké proroctvo
23:00 Vikingovia V.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ
21:35 Krtko
20:15 Srážka s láskou
22:25 Borg/McEnroe
00:15 Strážce spravedlnosti I.