Rodinka uviazla v rozostavanej budove. Policajti zachránili 11 životov

Rodinka uviazla v rozostavanej budove. Policajti zachránili 11 životov

BANSKÁ BYSTRICA / Kačacia rodinka uviazla vo vykopaných základoch budovy v centre Banskej Bystrice. Mláďatá sa z niekoľkometrovej hĺbky nevedeli dostať. Ako na zavolanie prišli mestskí policajti a pomohli im.

Jedenásť malých kačičiek sa neplánovane dostalo na stavbu v centre mesta, jedno po druhom popadali do vykopaných hlbokých základov. Mláďatá, ktoré ešte nevedia lietať sa odtiaľ dostať nevedeli. Starostlivá mama v hlbokej jame zostala s nimi. "Zvieratá majú materinský inštinkt vyvinutý a vedia si zrátať mláďatá," povedal Vladimír Hrúz, zoológ správy chránenej krajinnej oblasti Poľana.

Mestskí policajti, ktorí kačky vo vykopaných základoch našli museli improvizovať. Bez pomoci ľudí by si v tomto prípade neporadili. Mamu kačku sa im podarilo chytiť do siete, akoby tušila, že jej chcú pomôcť a potom jedno po druhom povyberali aj všetkých 11 kačičiek. "Je to starostlivá mama, ona akoby vedela a zostala pri záchrancoch. Čakala, kým si zhromaždí celú rodinku a bude s ňou môcť odísť," povedal zoológ. 

Práve teraz je obdobie kedy kačky s vyliahnutým potomstvom hľadajú vodné plochy, či už jazerá alebo rieky. Potrebujú nájsť miesto s vhodným zdrojom potravy a práve pri tomto hľadaní vody sa môžu ľahko zatúlať aj na také miesta kde si bez ľudí nevedia poradiť. "Teraz kačice vyvádzajú mláďatá a hľadajú vodné plochy," dodal Vladimír Hrúz

Uviaznutej rodinke pomohli mestskí policajti. Naložili ich do auta a previezli k najbližšiemu rybníku, tu si už mama s mláďatami hravo poradia.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:00 Súdna sieň
11:00 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
10:10 Dovidenia, stará mama! II.
10:40 Dovidenia, stará mama! II.
11:35 Áno, šéfe USA III.
10:00 Prvé oddelenie II.
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
10:35 Okido II.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
09:30 Skoro dospělá
11:10 Paddington
12:55 Cesta za králem trollů