Auto im zhorelo za pár sekúnd. Nikto z okoloidúcich im nepomohol

Auto im zhorelo za pár sekúnd. Nikto z okoloidúcich im nepomohol

PINCINA / Manželia z Pincinej v okrese Lučenec sa iba bezmocne prizerali, ako im obrovské plamene ničia majetok. Ich auto sa v krátkej dobe premenilo na horiaci vrak. Nepomohol im nikto z okoloidúcich vodičov.

"To bolo behom pár sekúnd. To sme iba zastali. Desať až pätnásť sekúnd, a to auto začalo horieť. Jeden veľký výbuch a stromy sa chytili," opisuje situáciu Vlado, majiteľ auta. 

Manželia smerovali z Pincinej do Lučenca. Prešli asi iba 5 kilometrov, keď si Vladova manželka, ktorá sedela za volantom, všimla dym. Žena našťastie hneď nespanikárila, zabočila na vedľajšiu cestu a zastala. "Ja som otvoril prednú kapotu, že odpojím baterku od káblov a začalo to ešte viac dymiť," pokračuje Vlado. 

Potom vyšľahli aj plemene. Hasiaci prístroj nemali, no dúfali, že im do príchodu hasičov pomôžu okoloidúci vodiči, ani jeden z nich nezastal. "Kývali sme na ostatných šoférov, ale natáčali si to na telefón a išli ďalej," hovorí majiteľ auta. "Požiar bol silne rozvinutý, vystreľovali pneumatiky, vozidlo bolo benzínové, poloprázdne, čiže hrozil tam možný výbuch nádrže. Ale benzín vytiekol," informuje veliteľ zásahu Slavomír Rekšák. 

Hrozil aj požiar blízkeho lesa, od vysokých plameňov začal horieť aj strom. Auto sa už zachrániť nepodarilo, Vlado je však rád, že sa im nič nestalo a z auta stihli včas vyskočiť.

Myslí si, že príčinou bol skrat na elektroinštalácii. Technické závady, ako netesnosť palivového, či výfukového systému patrili minulý rok medzi najčastejšie príčiny vzniku požiarov automobilov v okrese Lučenec a Poltár. V troch prípadoch išlo o úmyselné zapálenie neznámou osobou.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:00 ZOO
16:30 NOVINY
16:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
15:15 Profesionáli VII.
16:00 Kutyil s.r.o. II.
16:55 Fórky, vtipky XXVII.
14:00 Stratené duše II.
16:00 Kosti VIII.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
15:10 Sam a Max
15:35 Lovci drakov
16:00 Malý Elvis a priatelia
15:05 Moje krásná učitelka
16:50 O(d)puštění
18:25 Megazkrat: Smrtící výpadek