Vo Zvolene zadržali utečencov z Pakistanu

Vo Zvolene zadržali utečencov z Pakistanu

ZVOLEN / Vo Zvolene od rána zasahujú príslušníci národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. V kamióne, ktorý viezol zo Srbska papierové obaly, sa ukrývali štyria mladí Pakistanci. Dostať sa údajne chceli do Talianska.

"Idem zo Srbska do Poľska, na maďarských hraniciach ma kontrolovali, nebol tam žiadny problém, náklad bol zapečatený, netuším ako sa mi dostali dovnútra. Ráno okolo siedmej som sa pohol zo Šiah a vo Zvolene som zrazu počul buchot, zastavil som a volal som policajtov," tvrdí srbský vodič, ktorého vydesili čudné zvuky.

​58-ročný kamionista prevážal tony papierových obalov do Poľska. Mal za sebou už hodný kus cesty, dokonca jednu noc prespal za slovenskými hranicami pri Šahách. Ako nám tvrdil, po celý čas vraj netušil, že vzadu vezie ďalších pasažierov. Až dnes ráno po vjazde do Zvolena volal políciu, keď sa z návesu ozvali podozrivé zvuky.

"Ráno okolo siedmej som sa pohol zo Šiah a vo Zvolene som zrazu počul buchot, zastavil som a volal som policajtov," tvrdí Srb. Vnútri návesu sedeli na paletách s tovarom 4 mladí muži. Po slovensky hovoriť nevedeli, nemali pri sebe ani žiadne doklady. Takto ukrytí medzi tovarom, bez jedla a pitia sa pokúšali dostať na územie Európskej únie. "Boli to cudzinci, ktorí po vyzvaní nevedeli preukázať svoju totožnosť ani účel pobytu," potvrdila Denisa Baloghová, hovorkyňa prezídia PZ SR.

Štyria Pakistanci sa vnútri ukrývali zrejme dva dni. Ako sa muži do kamióna dostali, jeho vodič vraj nevie. Náves po naložení tovaru v Srbsku údajne zapečatili. "Idem zo Srbska do Poľska, na maďarských hraniciach ma kontrolovali, nebol tam žiadny problém, náklad bol zapečatený, netuším ako sa mi dostali dovnútra," opakoval vystrašený kamionista.

4 Pakistanci sa chceli dostať do Talianska. Potom, čo ich odhalili zvolenskí policajti sa už ďalej nedostanú. Teraz sa o nich postará príslušné oddelenie cudzineckej polície. "Prípadom sa už začal zaoberať vyšetrovateľ úradu hraničnej a cudzineckej polície a koná vo veci prevádzačstva. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na tri až osem rokov," potvrdila Baloghová.

Mladí muži boli vo veku 17 až 23 rokov.

Aj na hraničnom priechode v Šahách zasahovala polícia pre podozrivú ukrajinskú dodávku:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:25 Súdna sieň
10:45 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
08:40 Ochranca III.
09:50 Ochranca III.
10:50 MacGyver
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
11:25 Komisár Rex XVI.
09:20 Malý medvedík
09:45 ZáchranáRik II.
09:50 Kúzlovanie
08:05 Love and Mercy
10:20 Popelky
12:00 Světluškou na 90 dní