AMATÉRSKY ZÁZNAM. Medveď ohrozoval vodičov v Námestove

Zdroj: TV JOJ

30.05.2013 13:56 | NÁMESTOVO - Na okraji cesty môžete stretnúť hocičo. Od sporoodetých dám, cez predavačov muchotrávok, až po zvieratá... Napríklad medveď prekvapil vodičov na ceste v Námestove. Jeden z nich ho nakrútil na mobil.

Ľudí sa bojí

Mladého asi 100-kilového medveďa odvrhla zrejme matka, aby sa postavil na vlastné. Medveď si hľadá svoje teritórium a v meste sa zrejme cítil ako doma. "Prešiel nás mráz po chrbte, keď sme sa dozvedeli túto správu, že v uliciach bol medveď, bol to šok," informuje prednosta mesta Milan Rentka.

"Je to plachý medveď, čo sa bojí ľudí," hovorí obyvateľ Námestova. Mestská polícia odvtedy častejšie navštevuje miesto, kde bol maco videný. "Jedná sa o neskúseného jedinca, ktorý bol prvý raz bez mamy, ktorá ho doteraz viedla, ukazovala mu cestu, ukazovala mu, čoho sa má báť, mláďa bolo viac vystrašené ako ten filmár, ktorý ho nafilmoval," hovorí ochranár Dušan Karaska.

Vrátil sa do hôr

Podľa ochranárov však maco dal Námestovu zbohom. Zachytili ho na fotopasci niekoľko desiatok kilometrov za Námestovom. "Monitorovali sme ho, predpokladám, keďže oblasť Námestovo je dosť rušná, stiahol sa a vrátil sa do hôr," dodáva ochrankár Karaska. 

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Autor: Iveta Minarovičová

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ Eliška Prečová

Zdroj: TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt