Gemerom sa prehnala silná veterná smršť, ľudia ju opisujú ako tornádo

Gemerom sa prehnala silná veterná smršť, ľudia ju opisujú ako tornádo

GEMERSKÁ VES / Časťou obce Gemerská Ves nazývanou Šankovce sa v pondelok podvečer prehnala silná veterná smršť. Ľudia ju opisujú ako tornádo, ktoré netrvalo ani päť minút.

Vietor však za ten krátky čas strhol strešnú krytinu zo striech až deviatich stavieb. Ľudia sú zúfalí. Väčšina z nich totiž nemá domy poistené a škody sú obrovské. Škridle, plechy či konáre stromov lietali podľa obyvateľov vzduchom aj desiatky metrov. Našťastie sa nikomu nič nestalo. "Odrazu plechy, rinčanie, oplotenie, šindle, všetko. Ja som myslela, že umriem, tak sme sa triasli," opísala veternú smršť miestna obyvateľka. 

"Z tých obrázkov, ktoré som mala možnosť vidieť, sa nedá jednoznačne povedať, či to bolo alebo nebolo tornádo, aj keď pred dvoma rokmi sme práve 4. októbra zaznamenali výskyt tornáda v Lekárovciach na našom území," vysvetlila meteorologička Miriam Jarošová. 

Spúšť, ktorú v Revúckom okrese zanechalo tornádo sa snažia ľudia svojpomocne upratať a provizórne si opravujú aj poškodené strechy. Veria však, že im pomôže aj štát.  Mnohí z nich nemali svoje domy poistené, ide väčšinou o dôchodcov a sociálne slabšie rodiny.

Nedávno sa podobná smršť prehnala aj Poľskom: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 ZLATÁ MASKA
12:20 MILÁČIKOVO
13:00 VIP Nákupné maniačky s Norou Mojsejovou
11:00 NOVÉ BÝVANIE
12:25 Voda pre slony
15:00 "Adéla ještě nevečeřela"
11:00 Áno, šéfe USA VI.
12:25 Kto porazí šéfkuchára
12:55 Kto porazí šéfkuchára
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
12:00 Maxipes Fík
09:55 Půlnoční láska
11:35 Sladko-slaná láska
13:15 Životy svatých 1/2