Do kín prichádza slovenský filmový trhák TRHLINA: Z tohto príbehu vás zamrazí

Do kín prichádza slovenský filmový trhák TRHLINA: Z tohto príbehu vás zamrazí

BRATISLAVA / Do kín sa dostáva sfilmovaný bestseller Jozefa Kariku - Trhlina. O to, že vám poriadne stúpne tep sa postaral režisér Peter Bebjak. Hoci vetu "podľa skutočných udalostí" vo filme nenájdete, väčšina deja je pravdivého.

Filmový bestseller sa v kine po prvýkrát objavil práve v stredu 23. januára. Predpremiéra sa pritom konala až v štyroch mestách na Slovensku. 
Ako ale vznikol nápad sfilmovať práve tento knižný bestseller? "Jozef Karika nám ponúkol nejaké veci a my sme si čítali. Keď ich môj kolega Rasťo Šesták prečítal, povedal, že toto je presne ten námet, ktorý môže poslúžiť na sfilmovanie," povedal režisér filmu Peter Bebjak. 

Ako sám povedal, keďže tisíce ľudí pozná knihu Trhlina, bolo dôležité nesklamať ľudí. Film tak museli spracovať dôkladne a tak, ako to bolo opísané v knihe. "Dôležité bolo nesklamať Jozefa Kariku, pretože on povedal, že nám nebude zasahovať do prípravy ani scenáru," poznamenal. Spočiatku malo ísť o minisériu pre TV JOJ - 3 časti po 45 minút, ale nakoniec je z toho aj nový slovenský filmový trhák. 

O čom je príbeh Trhlina? 

Príbeh sa odohráva v pohorí Tribeč v čase, kedy miznú ľudia. Záhadné zmiznutia sa dejú vždy v období od novembra do marca. V Trhline sú štyri hlavné postavy. Vetu "podľa skutočnej udalosti" ale vo filme nehľadajte. Ako prezradil ale režisér Bebjak, väčšina príbeh je podľa skutočnej udalosti tak, ako aj v knižnom bestsellery. "Je to vlastne príbeh skupiny ľudí, ktorí sa v závere rozhodnú zistiť, či je to čo sa deje pravda," prezradil ďalej. "Vo filme sa objavujú tie reálne prípady, príbehy ľudí, z čoho je jasné, že to je pravda," dodal. 

Nakrúcanie prebiehalo najmä za večer, v noci. Ako Bebjak priznal, Mary Bartaloš a David Hartl sa počas nakrúcania dokonca báli. Mráz po chrbte tak prebehol aj samotným hercom. 

Prečítajte si krátku ukážku z filmu: 

Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal. Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov stále pribúda, a tu sa celý príbeh len začína. 

Herec David Hartl prezradil, ako to vyzeralo na placi počas nakrúcania, no aj ďalšie zákulisné pikošky. Pozrite si rozhovor: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:00 Slečna zamilovaná
13:10 Valerian a mesto tisícich planét
16:20 GURMÁNI ULICE
10:45 Smrteľný omyl
13:10 Bola raz jedna škola
14:05 Bola raz jedna škola
11:55 Hawaii 5.0 IX.
12:55 Hawaii 5.0 IX.
14:00 Klamári I.
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
12:10 Mach a Šebestová na cestách
12:25 Krtko
11:55 Všechno, co si přeje
13:35 Zlatokopka
15:15 Red Dog - psí legenda