Chcete o 100 000 ťažšiu peňaženku? Stačí len vydržať rok bez smartphonu

Chcete o 100 000 ťažšiu peňaženku? Stačí len vydržať rok bez smartphonu

Archívna reportáž
embed kód
WASHINGTON / Aj vy máte pocit, že váš telefóne je akoby prirastený k vašej ruke a ak nepípne aspoň raz za hodinu, tak musí byť určite pokazený? Americká spoločnosť vyberie v januári jedného človeka, ktorý si môže vskutku kráľovsky privyrobiť. Stačí len vydržať rok bez použitia smartphonu?

Najrôznejších bláznivých súťaží prebehne svetom každý deň nespočetne, avšak táto je pomerne nezvyčajná a zároveň lukratívna. Stačí pritom pomerne málo - musíte dať na Twitter alebo Instagram príspevok s hashtag #nophoneforayear a #contest, v ktorom v angličtine napíšete, čo by ste robili, keby ste rok nemohli používať svoj telefón. Uzávierka je 8. januára, víťaz by mal byť známy o dva týždne neskôr.

Firma dá víťazovi viac ako 20 rokov starý mobilný telefón, ktorý bude môcť normálne používať. Áno, tušíte správne, nezahráte si na ňom najskôr ani legendárneho hada. Používať nesmiete žiadne smartphony či tablety, a to ani tie patriace iným ľuďom. Môžete však používať notebooky a tradičné stolové počítače, rovnako tak ako zariadenie typu Google Home či Amazon Echo. Celá súťaž je teda výrazne menšou výzvou, než by sa mohlo zdať. Keď vás tak vyberú, budete mať k nemalému obnosu pomerne blízko.

Ak dotyčný vydrží aspoň pol roka, čaká na neho 10 tisíc dolárov, teda skoro 9 tisíc eur a za polrok naviac sa tento obnos zdesaťnásobí. Počítať ale musíte s tým, že si spoločnosť bude overovať vašu čestnosť okrem iného aj na detektore lži. "Nemyslíme si, že je niečo nudnejšie než bezmyšlienkovité surfovanie na telefóne. Toto je šanca, ako zaujať postoj proti tejto rutine a dať niekomu 100 000 dolárov za to, že urobí niečo úžasné v oblasti trávenia svojho času," uviedla Natalia Suarezová z Vitaminwater pre CNBC.

Muž ukradol drahé telefóny čo sa skrývalo za jeho konaním sa dozviete z nasledujúcej reportáže:

Zdroj: noviny.sk/CNBC

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Rozum v hrsti
22:00 HESLO
23:00 Hawaii 5.0 VII.
20:10 Akty X
22:50 Hranice
01:10 Hviezdna brána III.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
20:55 Príbehy dvoch myší II.
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
20:15 Pokrevní mstitel
22:10 Síla života
00:10 Kosti a skalp