Do finálovej trojky sa dostala aj napriek svojmu hendikepu. Ľuďom odkázala jednu vec

Do finálovej trojky sa dostala aj napriek svojmu hendikepu. Ľuďom odkázala jednu vec Zdroj: twitter
RÍM / Osemnásťročné dievča sa prihlásilo do súťaže krásy Miss Talianska. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, keby sa neodhodlala ísť súťažiť aj napriek svojmu zdravotnému postihnutiu. V 13- rokoch došla pri dopravnej nehode o nohu. Porotu ani divákov to ale neodradilo.

Chiara Bordiová, dnes už 18- ročné dievča, prišla v trinástich rokoch o nohu. Stalo sa to pri nešťastnej dopravnej nehode. Jej zdravotný stav ju ale neodradil, a do súťaže Miss Talianska sa prihlásila. Dostala sa až do finálovej trojky. Na sociálnych sieťach sa nedočkala len gratulácii. Objavili sa tam aj negatívne rekacie plné nenávisti - závisti. 

Dievča pochádza z mesta Tarquinie. Konkurovalo jej 31 súťažiacich a rovnako, ako jej súperky, musela absolvovať promenádu v plavkách, počas ktorej bolo jasne vidieť jej zranenie a protézu. Vo finále sa umiestnila nakoniec na treťom mieste. Niektorím ľuďom na sociálnych sieťach ale očividne prekážala. Už pred súťažou jej vyčítali, že je v súťaži len vďaka jej zdravotnému postihnutiu. Označili ju za "mrzáčku". 

"Mne chýba noha, vám ale srdce a mozog," vyjadrila sa na ich reakcie. Podľa jej slov, jej v súťaži vôbec nešlo o výhru ale o to, aby ukázala ľuďom, že život je krásny.

Pred niekoľkými týždňami bola na Slovensku svetoznáma modelka. Pozrite sa, ktorá:

Zdroj: noviny.sk/čtk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:40 DEDIČSTVO
07:20 Panelák VIII.
05:35 Dovidenia, stará mama! II.
06:10 POLICAJTI V AKCII
07:15 POLICAJTI V AKCII
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
05:10 Cesta domů
06:55 Bláznivé námluvy
08:45 Martin a Venuše