Roboty nahradia policajtov aj lekárov. V Dubaji sa sci-fi stáva realitou

Roboty nahradia policajtov aj lekárov. V Dubaji sa sci-fi stáva realitou

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY / Namiesto živých policajtov budú na poriadok v uliciach dohliadať roboty a namiesto lekárov vás vyšetria už len prístroje. Toto sci-fi sa už v Dubaji pomaly stáva realitou. Na konferencii umelej inteligencie predstavili prevratné inovácie.

Humanoid v uniforme bude už o dva roky hľadať zločincov v uliciach Dubaja. Robot policajt má za úlohu rozpoznať hľadaných kriminálnikov a nahlásiť polícii.

Ďalšou novinkou je prístroj, ktorý skontroluje zdravotný stav pacienta bez návštevy lekára. Takéto inovatívne ordinácie by mali byť bežne dostupné napríklad v nákupných centrách.

"Ide o automatické zariadenie, ktoré vie skontrolovať hlavné vitálne funkcie. Výsledky poskytne za niekoľko sekúnd," uviedol inovátor Tarek Saeed.

Mnohí sa obávajú, že roboti plne nahradia ľudské zdroje v oblasti služieb. Letný tábor umelej inteligencie v Dubaji však dokazuje opak.

Mladým vynálezcom z viac než 2 000 svetových univerzít chce dokázať, že práve ich nápady sú pri vytvorení humanoidov potrebné.

"Je to veľká šanca pre Dubaj a pre talentovaných ľudí z tohto regiónu. Ak uvidíme, že rozumejú ako tieto technológie fungujú, radi ich zamestnáme," dodal inovátor Abdulaziz Al Jaziri.

Odborníci na tejto konferencii veria, že sa medzi projektami študentov nájdu start-upy, ktoré sa vyrovnajú spoločnostiam, akými sú dnes Google či Facebook.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 Vtierka Sam
00:00 Akty X
01:00 Noviny TV JOJ
22:10 Príbeh kmotra
00:20 Cestovanie v čase
00:55 It's Always Sunny in Philadelphia XI.
23:05 A.P.B.: Nová generácia
00:05 Tequila a Bonetti
01:00 POLICAJTI V AKCII
23:10 Príbehy dvoch myší II.
23:35 Zabi nudu! II.
23:40 Ovečka Shaun II.
21:55 V utajení
23:40 Krvavý Valentýn
01:15 Hudba ticha