Od vzniku Československa ubehlo 100 rokov. Česi to oslávili unikátnou fontánou

Od vzniku Československa ubehlo 100 rokov. Česi to oslávili unikátnou fontánou Zdroj: Twitter
PRAHA / Tisíce kubických metrov vody sa zdvihli v sobotu večer z Vltavy, a to v sprievode hudby a farebných svetelných efektov hasičských striekačiek z celej republiky. Polhodinovou vodnou šou chceli hasiči pripomenúť 100 rokov od vzniku Československa. Nádherné vodné predstavenie sledovali stovky ľudí.

Viac než tisícka hasičov obsadila s technikou obe náplavky. Voda prúdila z hadíc, z mostu aj pontónu uprostred rieky. Vodnú a hudobnú šou otvorila hymna, nasledujúca časť symfonickej básne Vltava Bedřicha Smetanu, doplnil vo finále ohňostroj. No záver potom patril Slovanským tancom Antonína Dvořáka a potlesku publika. 

"Cez všetky problémy, ktorými sme si museli prejsť pri organizácii to dopadlo nad očakávania," uviedla hovorkyňa hasičov Nicole Zaoralová. Podľa jej slov boli prvé problémy s tabletmi, ktoré mali hasičov navigovať pri púšťaní striekačiek. Najväčšie problémy ale vraj nastali počas piatkovej generálky. Akcie sa celkom zúčastnilo 210 hasičských jednotiek zo 77 okresov. Šou iniciovali ale dobrovoľní hasiči z Libereckého kraji, kde má usporiadavanie podobnej šou už 30 ročnú tradíciu. Práve odtiaľ prišiel nápad osláviť 100 rokov výročia Československa.  

O založení tradície hasiči podľa Zaoralové zatiaľ nepremýšľajú.  "V túto chvíľu sme veľmi radi, že sa vodná šou uskutočnila, a že to malo obrovský úspech. Na druhú stranu, sme všetci veľmi unavení, pretože tá organizácia bola naozaj veľmi zložitá. Teraz sa teda rozmýšľa, že podobná akcia bude znova až o 100 rokov," dodala.

Pozrite si archívnu reportáž o svetelnej dronovej šou:


Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Mechanik zabijak 2
22:40 Periskop hore a dole
00:50 Noviny TV JOJ
20:45 Neriadená strela
22:50 Mesto 44
01:40 Smrť jej pristane
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
22:00 INKOGNITO
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:20 ZáchranáRik II.
20:15 Gun Shy - Hrdina náhodou
21:55 Otcové a dcery
23:45 Jako ty