Od vzniku Československa ubehlo 100 rokov. Česi to oslávili unikátnou fontánou

Od vzniku Československa ubehlo 100 rokov. Česi to oslávili unikátnou fontánou Zdroj: Twitter
PRAHA / Tisíce kubických metrov vody sa zdvihli v sobotu večer z Vltavy, a to v sprievode hudby a farebných svetelných efektov hasičských striekačiek z celej republiky. Polhodinovou vodnou šou chceli hasiči pripomenúť 100 rokov od vzniku Československa. Nádherné vodné predstavenie sledovali stovky ľudí.

Viac než tisícka hasičov obsadila s technikou obe náplavky. Voda prúdila z hadíc, z mostu aj pontónu uprostred rieky. Vodnú a hudobnú šou otvorila hymna, nasledujúca časť symfonickej básne Vltava Bedřicha Smetanu, doplnil vo finále ohňostroj. No záver potom patril Slovanským tancom Antonína Dvořáka a potlesku publika. 

"Cez všetky problémy, ktorými sme si museli prejsť pri organizácii to dopadlo nad očakávania," uviedla hovorkyňa hasičov Nicole Zaoralová. Podľa jej slov boli prvé problémy s tabletmi, ktoré mali hasičov navigovať pri púšťaní striekačiek. Najväčšie problémy ale vraj nastali počas piatkovej generálky. Akcie sa celkom zúčastnilo 210 hasičských jednotiek zo 77 okresov. Šou iniciovali ale dobrovoľní hasiči z Libereckého kraji, kde má usporiadavanie podobnej šou už 30 ročnú tradíciu. Práve odtiaľ prišiel nápad osláviť 100 rokov výročia Československa.  

O založení tradície hasiči podľa Zaoralové zatiaľ nepremýšľajú.  "V túto chvíľu sme veľmi radi, že sa vodná šou uskutočnila, a že to malo obrovský úspech. Na druhú stranu, sme všetci veľmi unavení, pretože tá organizácia bola naozaj veľmi zložitá. Teraz sa teda rozmýšľa, že podobná akcia bude znova až o 100 rokov," dodala.

Pozrite si archívnu reportáž o svetelnej dronovej šou:


Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:50 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:30 NOVÉ BÝVANIE
12:55 NA CHALUPE
14:05 Panelák
10:55 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
12:00 MacGyver
13:00 Spravodlivosť v krvi VII.
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:15 Oskar v balóne
10:40 Příběh jedné jízdy
12:35 Jmenuji se Jerry
14:25 Zátah