FOTO: Najpodivnejšie zvieratko, aké ste zrejme videli. V ZOO sa narodil malý hrabáč takaru

FOTO: Najpodivnejšie zvieratko, aké ste zrejme videli. V ZOO sa narodil malý hrabáč takaru

PRAHA / Kuťoš, takaru či kukuki fiku - to všetko sú mená pre jedno nezvyčajné zvieratko. Viete o akom tvorovi hovoríme? Ak navštívite hlavné mesto našich západných susedov, môžete ho vidieť aj naživo.

Nový prírastok pražskej zoologickej záhrady - malý hrabáč takaru alebo africký mravčiar. Má tri týždne, váži približne 4 kilá a teší sa dobrému zdraviu. "Zatiaľ toto mláďa pije iba materské mlieko, ale postupne, v priebehu niekoľkých týždňov prejde na inú stravu a to už bude špeciálna kaša, ktorá je z uvareného mäsa a mrkvy. To sa potom rozmixuje a ešte sa do toho pridajú ďalšie veci.  Takou pochúťkou preň potom budú múčne červy, ale to už je len taká maškrta," vysvetľuje hovorkyňa pražskej ZOO, Lenka Pastorčáková.

​Malý hrabáč je už tretím potomkom Kvídy a Draka, párika hrabáčov žijúceho v ZOO v Prahe. Ich predchádzajúce mláďatá dnes žijú v ZOO v Dánsku a v Olomouci. Najnovšie mláďa zatiaľ nemá meno - stále nevedno ani to, akého je pohlavia. "Chovatelia sa domnievajú, že by to mohla byť samička, ale definitívne sa to dozvieme až určením pohlavia zo vzorky DNA," dodáva Pastorčáková. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
10:40 NOVÉ BÝVANIE
08:20 Varí vám to
09:15 Stratené duše II.
10:10 Stratené duše III.
08:50 Nákupné maniačky
10:15 Prvé oddelenie
10:55 Skutočné paničky z Orange County IX.
08:40 Oskar v balóne
09:00 Rybičky Flip a Flap
09:05 Sníček
08:05 Kuchař srdcem
09:50 Poslední odkaz
11:40 Hačikó: Příběh psa