FOTO: Najpodivnejšie zvieratko, aké ste zrejme videli. V ZOO sa narodil malý hrabáč takaru

FOTO: Najpodivnejšie zvieratko, aké ste zrejme videli. V ZOO sa narodil malý hrabáč takaru

PRAHA / Kuťoš, takaru či kukuki fiku - to všetko sú mená pre jedno nezvyčajné zvieratko. Viete o akom tvorovi hovoríme? Ak navštívite hlavné mesto našich západných susedov, môžete ho vidieť aj naživo.

Nový prírastok pražskej zoologickej záhrady - malý hrabáč takaru alebo africký mravčiar. Má tri týždne, váži približne 4 kilá a teší sa dobrému zdraviu. "Zatiaľ toto mláďa pije iba materské mlieko, ale postupne, v priebehu niekoľkých týždňov prejde na inú stravu a to už bude špeciálna kaša, ktorá je z uvareného mäsa a mrkvy. To sa potom rozmixuje a ešte sa do toho pridajú ďalšie veci.  Takou pochúťkou preň potom budú múčne červy, ale to už je len taká maškrta," vysvetľuje hovorkyňa pražskej ZOO, Lenka Pastorčáková.

​Malý hrabáč je už tretím potomkom Kvídy a Draka, párika hrabáčov žijúceho v ZOO v Prahe. Ich predchádzajúce mláďatá dnes žijú v ZOO v Dánsku a v Olomouci. Najnovšie mláďa zatiaľ nemá meno - stále nevedno ani to, akého je pohlavia. "Chovatelia sa domnievajú, že by to mohla byť samička, ale definitívne sa to dozvieme až určením pohlavia zo vzorky DNA," dodáva Pastorčáková. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:20 Vtierka Sam - NOVÝ SERIÁL NA JOJ
23:30 Plastické operácie: Znetvorení prírodou I.
00:10 ZÁCHRANÁRI
22:00 Súboj kúzelníkov I.
23:00 Vikingovia IV.
23:00 Bohatá zima s JOJkou
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Kráľovná juhu
22:45 Fix a Foxi II.
23:10 Príbehy dvoch myší
23:35 Myšiak Anatole
22:20 Špión, který mi dal kopačky
00:15 Rohy
02:10 Rezistence