Do sveta smart vecí vstupuje už aj batožina. Cestuje prakticky sama

Do sveta smart vecí vstupuje už aj batožina. Cestuje prakticky sama

LAS VEGAS / Žijeme v dobe, keď sa všetky obyčajné veci pomaly menia na smart alebo inteligentné veci. Máme smartfóny, smart televízie, smart hodinky, či celé smart budovy. Do kolekcie takzvane inteligentných vecí sa po novom pridáva už aj batožina.

Inteligentný kufor, by sa mal premiestňovať sám bez toho, aby sme sa ho museli vôbec dotknúť. Batožina bude nasledovať a hľadať svojho majiteľa. Podľa toho dostal aj meno Puppy one, čiže šteniatko. 

Novinku predstavili na výstave v americkom Las Vegas Číňania. Ich kufor má zatiaľ rozmery príručnej batožiny. Clark Wu vysvetľuje, prečo ide o svetový unikát. "Je to prvý inteligentný kufor, ktorý si sám dokáže udržiavať balans, ktorý mu dávajú kolieska s priemerom 15 centimetrov. Ak je na ceste nejaká prekážka, kufor cez ňu prejde."

Nezľakne sa ani zlodejov

Keďže chodí za majiteľom "bez dozoru", čínski vývojári museli vymyslieť spôsob, ako ho zabezpečiť proti ukradnutiu. "Predovšetkým ho zamykáte odtlačkom vášho prsta. Ďalším zabezpečením je, že kolieska sa dokážu samy zabrzdiť. Takže, ak ho niekto ukradne, sám sa zastaví. Je to ako brzda v aute. Ďalším opatrením je, že má technológiu GPS, takže vás môže nasledovať alebo vystopovať, kde sa nachádzate," vysvetľuje Clark Wu. 

Ukradnúť ho by ale pre zlodeja nebola ľahká záležitosť a to doslova. Slabou stránkou tohto inteligentného kufra je totiž práve jeho váha.

Novinkou vo svete technológii je aj dron, ktorý doručí záchranný balíček kamkoľvek je treba. Dokonca odháňa žralokov: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:05 Geissenovci - Ťažký život milionárov VI.
11:10 Zafírovo modrá
13:45 Alvin a Chipmunkovia
09:10 Malý unavený Joe
11:50 POSLEDNÉ DEJSTVO
12:30 PROTI PRÚDU: CESTA KLIMATICKEJ NÁDEJE
10:15 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
12:10 Kardashianky a ich rodina
13:25 HOTEL
10:50 Bobove dobrodružstvá na pláži
11:05 Fix a Foxi II.
11:35 Príbehy dvoch myší II.
10:05 Poslední odkaz
11:55 Sexy 40
13:35 Počátek Země Nezemě