Otvorili policajnú stanicu bez policajtov. Všetko vybavíte elektronicky

Otvorili policajnú stanicu bez policajtov. Všetko vybavíte elektronicky

DUBAJ / Pokrok sa nedá zastaviť. Tak, ako sa vo viacerých obchodných domoch objavili samoobslužné platobné terminály, kde si nakupujúci sami nablokujú a zaplatia za nákup, automatizácia sa šíri aj do iných oblastí. Toto je však na pohľad absolútne kuriózne - otvorili prvú policajnú stanicu bez policajtov.

Vkročiť do priestoru policajnej stanice môže byť aj nečakaný zážitok, skôr by ste také niečo čakali v banke či inej modernej inštitúcii. Vezmete si poradové číslo a kým čakáte na vybavenie svojej záležitosti, môžete si sadnúť za volant simulátora bezpečnej jazdy. A svoj problém potom môžete začať riešiť, cez displej - priamo na stanici totiž živých policajtov nenájdete.

"Smart policajné stanice urýchľujú vybavovanie služieb, je to efektívnejšie a pohodlnejšie a ľuďom to šetrí aj čas," povedala policajná dôstojníčka Sarah Mohammed Al-Mushairi Až v šiestich jazykoch môžete polícii oznámiť s čím potrebujete pomoc - môžete zaplatiť dopravnú pokutu, požiadať o vydanie dokladov, nahlásiť nehodu či vrátiť nájdené predmety.

"Vložíte predmet, zalepíte obálku, naskenujete kód a potom sa otvoria dvierka a vy už len umiestnite obálku do prístroja," vysvetlil Ahmed Jamal Aljalaf, policajný dôstojník. Podobné, 24-hodín denne otvorené stanice, plánujú Dubajčania vytvoriť v každej obytnej štvrti.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:10 Prázdniny pre psa
12:00 Let Fénixa
14:20 Princ z Perzie: Piesky času
10:25 Dnes ja, zajtra ty!
12:45 VŠETKO ČO MÁM RÁD
15:30 X Factor Veľká Británia XIV.
09:50 Naj bývanie Miami
12:00 Skorumpovaní poliši
13:15 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
10:25 Tom a Keri
10:35 Sherm a jeho mikróby
10:50 Bobove dobrodružstvá na pláži
09:15 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
11:00 S tváří anděla
12:55 Počátek Země Nezemě