Exkluzívna ponuka letieť na Mars zadarmo. Stačí sa zaregistrovať do 1. novembra

Exkluzívna ponuka letieť na Mars zadarmo. Stačí sa zaregistrovať do 1. novembra

Archívna reportáž
embed kód
HOUSTON / Letieť do vesmíru je výsada pár vyvolených. Prísny výber, vysoká odbornosť, náročný tréning. No teraz sa môže dostať do vesmíru každý, a rovno na Mars. Stačí málo.

Americká NASA ponúka každému možnosť letieť do vesmíru. Presnejšie povedané, na planétu Mars môže odletieť vaše meno. Stačí vyplniť jednoduchý formulár na stránke NASA. Treba to stihnúť do 1. novembra. Zatiaľ o "let" do vesmíru prejavil záujem vyše milión ľudí. Každý zo zaregistrovaných si môže vytlačiť aj palubný lístok so svojim menom.

Mená prihlásených uložia na mikročip v novom robotovi InSight. Ten by sa mal vydať na púť na Mars na budúci rok. Prvú vlnu zápisu spustila NASA už pred dvomi rokmi, keď sa zapísalo napokon vyše 820 tisíc ľudí. K nim sa teraz pridajú ďalšie státisíce, odhadom ich iste nebude dokopy menej, ako dva milióny. Robot InSight by mal pristáť na červenej planéte v novembri 2018.

"Mars napĺňa nadšením všetkých fanúšikov vesmírnych letov, v každom veku. Táto možnosť z nich spraví súčasť kozmickej lode, ktorá bude skúmať vznik červenej planéty, " povedal Bruce Banerdt, vedúci misie. Súčasťou robota je aj seizmograf, ktorý má zaznamenávať otrasy na planéte. A jeho úlohou bude aj prevŕtať sa tak hlboko pod povrch planéty, ako sa zatiaľ žiadnemu stroju nepodarilo.

Zdroj: nasa.gov/noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:35 Prvé oddelenie
12:00 Prvé oddelenie
12:30 Letecké katastrofy VII.
11:30 Ochranca II.
13:30 Hawaii 5.0 VI.
14:30 Spravodlivosť v krvi VI.
11:35 Príbehy dvoch myší
12:00 Albert spoznáva svet
12:10 Oskar v balóne
11:00 Pan Dokonalý
12:40 Slunce, seno, erotika
14:35 Lásce v patách