Ján Ďurovčík roztancoval Shakespeara. Na divadelných doskách vítajú nový muzikál

Ján Ďurovčík roztancoval Shakespeara. Na divadelných doskách vítajú nový muzikál

BRATISLAVA / Divadelní nadšenci zrejme poznajú klasický shakespearovský príbeh Richard III. Pre boj o moc v ňom umierajú ľudia. Tento scenár je asi večný a teraz sa dočkal aj tanečného divadelného spracovania.

Ján Ďurovčík sa rozhodol šokovať. Po úspešných muzikáloch prináša slovenskému publiku tanečné divadlo podľa príbehu z pera Williama Shakespeara, Richard III. "Je to prvýkrát, čo z akoby západného sveta prenášame inscenáciu sem, tak som nevedel ako, ale super," hodnotí svoje dielo režisér Ján Ďurovčík. 

Predstavenie Richard III. malo svoju svetovú premiéru pred štyrmi rokmi v Ballet Oper Gratz, kde zožalo obrovský úspech. Režisér ho chcel v slovenskom naštudovaní ponúknuť aj domácemu publiku. Hlavnou myšlienkou je, že ak by Richard III žil v dnešnej dobe, nemusel by vraždiť. Mediálna smrť je oveľa horšia.

Skvelý výkon

Obrovský potlesk patrí aj hercom za ich výkon. Na pódiu je ich šesť a počas celého hodinového predstavenia sa ani na chvíľku nezastavia. Hlavnú postavu, Richarda III, hrá Janov odchovanec, Miroslav Martinovič.  "Cítim sa posunuto, lebo k tancu sa mi pridal text, aj nejaká herecká vložka, takže som z toho šťastný." Predstavenie Richard tretí navštívi deväť slovenských miest a odchádza na svetové turné. Jeho ústredná téma, totiž nepozná hranice.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:45 Profesionáli VII.
20:35 Najdlhšia jazda
23:05 Festivalové minúty
19:35 Prvé oddelenie II.
20:10 Dr. House VI.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
20:00 Príbehy dvoch myší
20:25 Robošváb IV.
20:50 Sherm a jeho mikróby
18:35 Poslední templář
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Mapy ke hvězdám
22:15 Kolonie