Palác prelomil mlčanie. Skutočný stav kráľovnej Alžbety II.

Palác prelomil mlčanie. Skutočný stav kráľovnej Alžbety II.

LONDÝN / Kráľovna Alžbeta II. sa podľa vyhlásenia Buckinghamského paláca zotavila z ťažkého nachladenia a opäť sa venuje svojim povinnostiam.

Deväťdesiatročná anglická panovníčka ochorela počas vianočných sviatkov. Kvôli vážnym zdravotným problémom sa nedostavila po takmer tridsiatich rokoch na tradičnú vianočnú omšu a vynechala aj novoročnú bohoslužbu. 

Medzi sviatkami sa špekulovalo, že kráľovna je na tom veľmi zle a čoskoro zomrie. Buckinghamský palác tieto správy dementoval. Išlo o dielo podvodníkov.

Čo ak predsa? Tu je postup

Celé kráľovstvo sa ale obáva najhoršieho. Objavili sa aj možné scenáre toho, čo príde, keď panovníčka skutočne umrie. Kráľovstvo sa na takéto situácie pripravuje roky. Ak k úmrtiu kráľovnej nedôjde na verejnosti, Buckinghamský palác to svetu oznámi portrétom a hymnou. Bude brať ohľad aj na nočný kľud.

Potom zavládne dvanásťdenný smútok, vlajky budú spustené na pol žrde, zakáže sa vysielanie akýchkoľvek komédií. Na celom svete budú prístupné kondolenčné knihy. 

Rakva sa na niekoľko dní dostane do parlamentu a verejnosti bude prístupná 23 hodín denne.

Po dvanástich dňoch bude pohreb, určite s rekordným počtom zúčastnených. Povedie ho arcibiskup z Canterbury, zúčastnia sa ho šľachtici, prezidenti i politici z celého sveta. 

​Kráľovnu pravdepodobne pochovajú k rodičom v kaplnke rodového hradu Windsor. V hre sú ale aj iné sídla. Kvôli možnej hrozbe terorizmu treba počítať s mimoriadnymi bezpečnostnými opatreniami. 

Po pohrebe sa život vráti do normálu. Veľká Británia a ďalších pätnásť ďalších krajín, ktorým Alžbeta II. vládne, sa postupne prispôsobí novému kráľovi. Vytlačia sa poštové známky a bankovky s panovníkovým portrétom a zmení sa hymna. Boh ochraňuj kráľovnu sa zmení na Boh ochraňuj kráľa.

Zdroj: Metro.co.uk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
11:00 Policajti v akcii
08:25 Stratené duše II.
09:20 Stratené duše II.
10:35 Prvé oddelenie
08:10 Divoké kone
09:45 Divoké kone
10:45 Prvé oddelenie
09:15 Ocko hrdina
09:20 Labková patrola I.
09:50 Sníček a Dúhalka
09:05 Život je jízda...
10:50 Zůstaň nablízku
12:35 Zrodila se Astrid