Startupy pomáhajú mladým plniť si sny. Brngál vytvoril 3D atlas tela

Startupy pomáhajú mladým plniť si sny. Brngál vytvoril 3D atlas tela

BRATISLAVA / Mať dobrý podnikateľský nápad, ale nemať financie na realizáciu nemusí byť žiaden problém. Presne o tom je svet start-upov. Aj zo Slovenska už vzišlo veľa inovatívnych projektov a prednedávnom k nim pribudli ďalšie. Tentokrát sa do hľadáčika investorov dostali študenti a tým najlepším pomôžu pretransformovať ich nápad do reálneho podnikania.

Cieľom projektu bolo podporiť inovatívnych študentov. "Prišlo veľmi veľa nápadov. Sme spokojní s absolútnym víťazom a aj víťazmi jednotlivých kategórií," informuje výkonný predseda JCI na Slovensku Marián Meško.

Najviac nápadov dostali z oblasti informačných technológií a aj vedy a medicínskych technológií. Víťaz poslednej menovanej Tomáš Brngál, študent medicíny vo svojej práci využil okrem medicínskych poznatkov aj veľa technológie. "Sme multidisciplinárny tím. Nájdete medzi nami mediko, IT-čkárov a aj grafikov. Ak človek chce priniesť nejakú inovatívnosť, musí sa vedieť spojiť," myslí si Tomáš.

Virtuálna realita

"Vytvorili sme aplikáciu na virtuálnu realitu. Človek si nasadí okuliare a dostane sa do anatomickej pitevne. Môžeme povedať, že to je 3D anatomický atlas. Ide o akúsi nadstavbu," opisuje Brngál. "Projekt nás presvedčil preto, lebo je to prepojenie teórie s praxou," hovorí Meško.

Víťazov usmernia skúsení podnikatelia. Poskytnú poradanskú službu. "Samozrejme aj pomoc pri začatí v podnikaní," dodáva Meško. Celkový víťaz cestuje na celosvetovú súťaž. "Tento rok sa koná v Kodani a víťaz zo Slovenka tam predstavuje projekt v informačných technológiách. Skúma príspevky, ktoré negatívne ovplyvňujú web," vysvetľuje Meško.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:30 ROZPÁĽ TO, ŠÉFE!
16:20 Oceľová päsť
19:00 Krimi
15:50 Bláznivá olympiáda
17:45 Áno, šéfe USA I.
18:40 Áno, šéfe USA I.
15:40 INKOGNITO
16:45 Rozum v hrsti
18:05 Titanic: Krv a oceľ
15:50 Dážďovečky
16:00 Krtko
16:35 Macko Uško
13:55 Útěk ze Sibiře
16:25 Barva pleti
18:20 Arthur a souboj dvou světů