Startupy pomáhajú mladým plniť si sny. Brngál vytvoril 3D atlas tela

Startupy pomáhajú mladým plniť si sny. Brngál vytvoril 3D atlas tela

BRATISLAVA / Mať dobrý podnikateľský nápad, ale nemať financie na realizáciu nemusí byť žiaden problém. Presne o tom je svet start-upov. Aj zo Slovenska už vzišlo veľa inovatívnych projektov a prednedávnom k nim pribudli ďalšie. Tentokrát sa do hľadáčika investorov dostali študenti a tým najlepším pomôžu pretransformovať ich nápad do reálneho podnikania.

Cieľom projektu bolo podporiť inovatívnych študentov. "Prišlo veľmi veľa nápadov. Sme spokojní s absolútnym víťazom a aj víťazmi jednotlivých kategórií," informuje výkonný predseda JCI na Slovensku Marián Meško.

Najviac nápadov dostali z oblasti informačných technológií a aj vedy a medicínskych technológií. Víťaz poslednej menovanej Tomáš Brngál, študent medicíny vo svojej práci využil okrem medicínskych poznatkov aj veľa technológie. "Sme multidisciplinárny tím. Nájdete medzi nami mediko, IT-čkárov a aj grafikov. Ak človek chce priniesť nejakú inovatívnosť, musí sa vedieť spojiť," myslí si Tomáš.

Virtuálna realita

"Vytvorili sme aplikáciu na virtuálnu realitu. Človek si nasadí okuliare a dostane sa do anatomickej pitevne. Môžeme povedať, že to je 3D anatomický atlas. Ide o akúsi nadstavbu," opisuje Brngál. "Projekt nás presvedčil preto, lebo je to prepojenie teórie s praxou," hovorí Meško.

Víťazov usmernia skúsení podnikatelia. Poskytnú poradanskú službu. "Samozrejme aj pomoc pri začatí v podnikaní," dodáva Meško. Celkový víťaz cestuje na celosvetovú súťaž. "Tento rok sa koná v Kodani a víťaz zo Slovenka tam predstavuje projekt v informačných technológiách. Skúma príspevky, ktoré negatívne ovplyvňujú web," vysvetľuje Meško.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
10:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
08:20 Panelák
09:10 Panelák
10:10 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
08:10 Dr. LUDSKY
09:40 Kosti V.
10:55 Slnečno, sem-tam vraždy II.
08:40 Rapotáčik 2
08:50 Barbapapa II.
08:55 Máša a medveď I.
07:40 Děda nebo trenér
09:10 Trable dívčí kapely
10:50 The Circle