Spor o autobusovú dopravu v Banskobystrickom kraji naberá na intenzite

Spor o autobusovú dopravu v Banskobystrickom kraji naberá na intenzite

BANSKÁ BYSTRICA / Spor medzi banskobystrickou župou a autobusovými dopravcami v kraji naberá na intenzite. Dotknuté strany sa nevedia dohodnúť na tom, či dodatky, týkajúce sa zabezpečenia prímestskej dopravy, uzatvorené bývalým vedením, sú platné alebo nie.

K žiadnej dohode ani po niekoľkých mesiacoch nedospeli. Kým dopravcovia tvrdia, že dodatky týkajúce sa prímestskej dopravy sú platné, vedenie župy si myslí pravý opak. "Považujeme ich, že sú v rozpore so zákonom," vraví poslanec Ondrej Lunter. 

​Župa tvrdí, že za dodatky podpísané predchádzajúcim vedením by kraju hrozili miliónové pokuty. S dopravcami preto chceli uzavrieť novú zmluvu, no nedohodli sa. Dopravcovia trvajú na tom, že dodatky sú stále platné. "Tieto zmluvy platia vo všetkých krajoch okrem Žiliny, dokonca aj v mestách," tvrdí predseda predstavenstva SAD Zvolen, Adrián Polóny. 

Pôjdu autobusy? 

​Nedohodli sa, budú sa preto súdiť Katastrofický scenár, že by po novom roku nejazdili v kraji autobusy, sa nenaplní. Až do ukončenia súdneho sporu budú doterajší dopravcovia zabezpečovať autobusovú dopravu a kraj bude za tieto služby platiť zálohové platby. "Bude zabezpečená doprava, ale s výhradou, ktorú si uplatníme na súde," informoval predseda kraja Ján Lunter. 

"Platia sa zálohové platby a raz ročne sa zúčtujú, ľudia normálni to ani nepocítia, že by sa niečo dialo," ubezpečuje právnik Andrej Leontiev. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:20 Oceľová päsť
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:45 Áno, šéfe USA I.
18:40 Áno, šéfe USA I.
19:40 KINOSÁLA
16:45 Rozum v hrsti
18:05 Titanic: Krv a oceľ
20:10 Klamári II.
17:35 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Máša a medveď III.
16:25 Barva pleti
18:20 Arthur a souboj dvou světů
20:15 Parker