Obvineného manžela modelky Kucherenko previezli na Slovensko

Obvineného manžela modelky Kucherenko previezli na Slovensko

BANSKÁ BYSTRICA / Podnikateľ Sergej Kucherenko, obvinený slovenskou políciou z porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, je už na Slovensku. Manžela známej slovenskej modelky odovzdali popoludní rakúske orgány na stíhanie na Slovensku.

Štyridsaťšesťročného Sergeja Kucherenka, manžela slovenskej modelky, ešte v roku 2012 obvinil vtedajší Úrad boja proti organizovanej kriminalite obvinil z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Vinu popiera

V roku 2010 podpísal nevýhodnú zmluvu a firme, ktorej šéfoval, mal spôsobiť škodu takmer osem miliónov eur. Podľa obvinenia uzatvoril niekoľko nevýhodných zmlúv týkajúcich sa kúpy nehnuteľností. Kucherenko v minulosti vinu viackrát poprel.

"Čo sa týka údajne nevýhodných zmlúv, k tomu prípadu môžem povedať len jednu vec. Môj bývalý obchodný partner, ku každej zmluve, ku každej obchodnej transakcii, mal vždy stanovisko a vždy mal report. Žiaden krok som nespravil bez jeho vedomia," povedal ešte v roku 2012 Kucherenko. 

Podnikateľ ukrajinského pôvodu má na Slovensku niekoľko firiem, známy je však skôr ako manžel výstrednej slovenskej modelky. V lete 2015 na neho slovenský Špecializovaný trestný súd vydal európsky zatykač. Nakoniec Kucherenka chytili v decembri 2015 rakúski policajti vo Viedni, kde sa skrýval.  Vydaniu na Slovensko sa dlhé mesiace bránil.

Vo väzení v Bystrici

Kucherenka v stredu Rakúsko na základe extradičnej zmluvy vydalo na stíhanie na Slovensko. Už v stredu popoludní bol Sergej Kucherenko prevezený priamo do výkonu väzby v Banskej Bystrici, kde bude čakať na ďalšie úkony, súvisiace s jeho kauzou. Voči rozhodnutiu o vzatí do väzby obvinený Kucherenko podal sťažnosť.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:50 Ženích na odstrel
14:50 Prestreté
15:50 Bučkovci - Slnko, seno, dedina
14:05 Simpsonovci XXIV.
14:35 Simpsonovci XXVI.
15:05 Poklady z blšáku IX.
14:00 9-1-1: Texas
15:00 Hawaii 5.0 IX.
16:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
14:30 Zabi nudu! II.
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
13:05 Hluboká voda
14:55 Americká Miss India
16:45 Tanec s láskou