V Štrasburgu o legálnom používaní konopy či o začleňovaní Rómov

V Štrasburgu o legálnom používaní konopy či o začleňovaní Rómov Zdroj: TV JOJ
ŠTRASBURG / O Rómoch stále rozmýšľame príliš negatívne. Konopu by sme mali viac využívať na medicínske účely a na vyrovnávanie rozdielov medzi regiónmi by sme mali dávať viac peňazí. To je iba niekoľko bodov programu Európskeho parlamentu, ktorý v týchto dňoch zasadá v Štrasburgu.

Europoslanci chcú presadiť legálne používanie konopy na liečebné účely. Podľa nich už totiž existuje dostatok vedeckých dôkazov o tom, že má terapeutické účinky. Legislatívna úprava týkajúca sa jej liečebného využívania je však v jednotlivých členských štátoch odlišná. Preto sa pozrú na to, či by sa dala zosúladiť. 

Okrem toho riešia europoslanci aj Rómov, teda presnejšie požadujú štáty, aby boli aktívnejšie v snahe o potláčanie protirómskeho zmýšľania a viac ich začleniť do spoločností. V stredu príde do EP taliansky premiér Giuseppe Conte. Hovoriť bude o tom, ako si predstavuje budúcnosť EÚ. Ďalším z lídrov, ktorý sa zapojí do diskusie s europoslancami bude premiér Peter Pellegrini. Ten príde svoju víziu o reforme EÚ predstaviť na marcové zasadnutie. 

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
10:05 Nákupné maniačky
11:40 NOVÉ BÝVANIE
13:00 Simpsonovci XXII.
09:45 Policajt z L.A.
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:05 Neserte nám pestúnku II.
10:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
10:05 Rande u přepážky
11:40 Cesta za snem
13:25 Náhradní plán