V Štrasburgu o legálnom používaní konopy či o začleňovaní Rómov

V Štrasburgu o legálnom používaní konopy či o začleňovaní Rómov Zdroj: TV JOJ
ŠTRASBURG / O Rómoch stále rozmýšľame príliš negatívne. Konopu by sme mali viac využívať na medicínske účely a na vyrovnávanie rozdielov medzi regiónmi by sme mali dávať viac peňazí. To je iba niekoľko bodov programu Európskeho parlamentu, ktorý v týchto dňoch zasadá v Štrasburgu.

Europoslanci chcú presadiť legálne používanie konopy na liečebné účely. Podľa nich už totiž existuje dostatok vedeckých dôkazov o tom, že má terapeutické účinky. Legislatívna úprava týkajúca sa jej liečebného využívania je však v jednotlivých členských štátoch odlišná. Preto sa pozrú na to, či by sa dala zosúladiť. 

Okrem toho riešia europoslanci aj Rómov, teda presnejšie požadujú štáty, aby boli aktívnejšie v snahe o potláčanie protirómskeho zmýšľania a viac ich začleniť do spoločností. V stredu príde do EP taliansky premiér Giuseppe Conte. Hovoriť bude o tom, ako si predstavuje budúcnosť EÚ. Ďalším z lídrov, ktorý sa zapojí do diskusie s europoslancami bude premiér Peter Pellegrini. Ten príde svoju víziu o reforme EÚ predstaviť na marcové zasadnutie. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
07:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Panelák
05:30 TIPOS INFO
05:35 NAŠI II.
06:05 NAŠI II.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:40 Vztah pro psa
07:15 Milosrdné lži
10:05 Skleněné peklo