Vakcína Sputnik V je v podstate tá istá ako od spoločnosti Astra Zeneca, tvrdia bezpečnostné zložky

Vakcína Sputnik V je v podstate tá istá ako od spoločnosti Astra Zeneca, tvrdia bezpečnostné zložky

Archívne video
Archívna reportáž
embed kód
LONDÝN / Rusi ukradli receptúru vakcíny od spoločnosti Oxford/AstraZeneca a použili ho pri vytváraní vlastnej vakcíny, známej ako Sputnik V. Bezpečnostné služby tvrdia, že majú dôkaz, že jeden zo špiónov Vladimíra Putina ukradol dôležité údaje.

Podľa informácií portálu The SUN majú bezpečnostné zložky dôkaz, že od farmaceutickej firmy boli získané dôležité údaje. Rusku vakcínu Sputnik V vyrábajú podobnou technológiou ako vakcínu v Oxforde.

Bezpečnostné zložky vo Veľkej Británii sú presvedčené, že boli údaje o vakcíne z Oxfordu skopírované. Konkrétne mali byť údaje o vakcíne ukradnuté zahraničným agentom osobne. Minulý rok špióni ukázali prstom na prezidenta Vladimira Putina. Povedali, že sú si „viac ako 95 percent“ istí, že ruskí hackeri sponzorovaní štátom sa zamerali na orgány Spojeného kráľovstva, USA a Kanady, aby vyvinuli vakcínu proti Covid-19. 

Zosnulý minister bezpečnosti James Brokenshire vtedy povedal: "Sme veľmi opatrní, pokiaľ ide o objasnenie týchto vecí, aby sme zaistili, že môžeme dôverovať zdroju. Veríme, že v tomto prípade sme si istí." Poslanec Bob Seely, expert na ruské záležitosti, povedal: "Myslím si, že ruskú a čínsku špionáž musíme brať vážne."

Zdroj: noviny.sk/TheSUN

Odporúčame

TV Program

05:05 Bez servítky
06:20 Noviny TV JOJ
07:00 Krimi
05:35 Kinosála
06:00 Kutyil s.r.o.
07:15 Kutyil s.r.o.
05:30 Premeny domov na Havaji
05:50 Rodinné záležitosti
07:25 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu! II.
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:05 Hledá se Yetti
06:50 Šachový princ
08:45 Příběh mořské panny