Dúhový pochod v Košiciach. Viac odporcov ako prívržencov

Dúhový pochod v Košiciach. Viac odporcov ako prívržencov

KOŠICE / Ani na Pochode za život, ktorý sa minulý víkend konal v Košiciach a kde bolo vyše 50 tisíc ľudí, nevládlo toľko emócií ako v sobotu na Dúhovom pochode v Košiciach. Zorganizovali ho homosexuáli na podporu svojej komunity. Akciu sprevádzali policajné opatrenia. Napokon došlo aj k ostrému zásahu obuškami.

Organizátor: otepľujeme atmosféru

 Dúhový pochod podporilo málo ľudí, väčšina prišla vyjadriť opačný názor. "Otepľujeme atmosféru, tak by som to nazval," hovorí Róbert Furiel, organizátor Dúhové pochodu.

Menšina sa teraz naozaj ocitla v menšine. Proti homosexuálom sa postavili dva tábory - za tradičnú rodinu a aj kresťania. "To je urážka normálnych manželov," myslí si Mojmír Kovář, zástupca kresťanov.

Policajti použili obušky

Spočiatku to bolo pokojná akcia. Asi tridsiatke opačne orientovaných chceli oponovať zástancovia bežnej rodiny. Tí sa ale nestretli s pochopením mestskej polície. "Je to verejné priestranstvo," povedal zástanca bežnej rodiny. 

Končí sa to policajným zásahom. "Porušujú moje ústavné práva," tvrdí mladík, ktorého násilím policajti odviedli z košického námestia. Policajti nakoniec situáciu upokojili a s odporcami dúhového pochodu sa dohodli na pokojnom priebehu.

K slovu sa dostali aj účastníci pochodu

Napokon sa k slovu dostali aj účastníci Dúhového pochodu. No hovoriť bolo ťažké. No hovoriť bolo ťažké. Všetci ostatní sa ich snažili prekričať. "Našou povinnosťou by malo byť túto krajinu meniť," myslí si organizátor pochodu Róbert Furiel.

"Toto, čo ten rozpráva to je zvárenosť," tvrdí zástupca kresťanov Mojmír Kovář. Výsledkom košického Dúhového pochodu bolo to, že sa s pochopením nestretol. "Ja som ho vyzval, aby pán opustil miesto, pán sa bráni," hovorí Furiel. "Ja som im ponúkol, že s nimi budem na mikrofón debatovať o každej vete, ktorú povedia, odmietli," hovorí muž, ktorý mal potrebu na pochode debatovať s jeho účastníkmi.

"Na Košice máme veľmi dobrý výsledok a na to, že je to prvý ročník," dodáva organizátor Dúhové pochodu. 

Téme sa venuje  reportér Jozef Kačmáry. INFORMÁCIE ONLINE TU.

Zdroj: SITA

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

15:50 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
17:25 ZÁCHRANÁRI
15:50 Najlepšie svetové videá V.
16:45 Profesionáli II.
17:45 Súdna sieň
16:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
18:00 Kosti VIII.
16:10 Malý Elvis a priatelia
16:35 Príšerky zo skúmavky
16:50 Pat a Mat
14:30 Skleněný zámek
16:45 Život ryb
18:25 Ztracený ráj