Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Zrazený medveď na diaľnici. Z Bratislavy do Čiech

Zdroj: TV JOJ

23.09.2012 19:25 | Nezvyčajná udalosť na diaľnici D2. V smere z Bratislavy do Českej republiky v noci zrazil kamión medveďa. Pritom ani poľovníci sa nepamätajú, že by niekedy stretli medveďov v týchto končinách.

Kamión ho ťahal so sebou

Približne 50 kilometrov od hlavného mesta bolo ešte aj počas dňa vidieť zvyšky kože zrazeného medveďa. Medveď sa zrejme dostal pod kolesá kamiónu. Ten ho pol kilometra ťahal so sebou a zanechával krvavé stopy. "Informáciu sme dostali od diaľničnej polície. Včera medzi 22-ou a 23-ou hodinou na diaľnici D2 na dvanástom kilomtri v smere na Českú republiku došlo k zrážke kamióna so zvieraťom, išlo o medveďa. Našťastie nedošlo k nejakej ujme na strane vodiča, " uviedol hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík.

Hlava a trup chýbajú

Polícia vec rieši len ako škodovú udalosť. Prípad preto oznámila miestnemu poľovníckemu združeniu, ktoré torzo zvieraťa z cesty odstránilo. "Trup, hruď a hlavu sa nám nepodarilo nájsť. Asi ten kamión odišiel s ním," myslí si poľovník Ivan Mihalovič. 

Výskyt medveďov v takej blízkosti miest vôbec nie je bežný. Poľovníci hovoria o extrémnom premnožení medveďov. "Takúto vec vidím prvýkrát v živote. Medvede sa vyskytujú v takých lokalitách, kde by sa nemali" tvrdí poľovník.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Slávka Dvořáková

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt