Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

430 týraných psov sa tlačilo v kamióne...

Zdroj: REUTERS

19.04.2011 08:50 | Mala to byť ich posledná cesta, našťastie ju však odhalili ochranári. Čínski aktivisti zachránili 430 k smrti vystrašených psov. Jeden na druhom sa k sebe tlačili v otrasných podmienkach. Zvieratá boli odsúdené na porážku a následnú konzumáciu v reštauráciách.

Kamión smeroval z čínskej metropoly Peking do mesta Čchan-čchun. Vyslobodiť vystrašené a chorľavé psy však nebolo vôbec jednoduché. Po takmer 15-hodinovom vyjednávaní sa to však našťastie podarilo.

"Viac ako 90 percent psov trpelo rôznymi ochoreniami. Mali parvovirózu, psinku, aj červy," uviedla veterinárka. Podľa nej sa nenakazili len malé šteniatka. 

Aktivisti pritom museli zhromaždiť vyše 17-tisíc amerických dolárov (12 300 eur) na to, aby mohli zvieratá od spoločnosti, ktorá ich ako cenný náklad prevážala, vykúpiť, píše agentúra Reuters. Psíkovia boli pritom podľa všetkého kradnuté. Dokazujú to obojky, ktoré mali stále na krkoch.

Zdroj: noviny.sk/REUTERS

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt