Po ničivých zosuvoch pôdy našli záchranári v troskách domu psa. Na záchranu čakal niekoľko dní

Po ničivých zosuvoch pôdy našli záchranári v troskách domu psa. Na záchranu čakal niekoľko dní

BOLÍVIA / Po ničivých zosuvoch pôdy v Bolívii priniesol obyvateľom nádej na lepšie dni pes, o ktorom si mysleli, že ho už nikdy neuvidia. Sučku našli takmer celú zasypanú v zemi, živú a bez vážnych zranení.

Pes čakal na záchranu niekoľko dní. S vystrašeným pohľadom ho našli záchranári, ktorí prišli do oblasti po ničivých zosuvoch pôdy v Bolívii. Sučka prežila zahrabaná v zemi pod sutinami zrúteného domu.

"Zachrániť život je veľmi dôležité a nezáleží na tom či to bol človek, alebo zviera. Tento psík bol takmer celý pochovaný pod zemou, čím si pomliaždil hrudný kôš. To však vieme napraviť a pes by sa mal kompletne zotaviť," hovorí veterinár Sergio Anivar.

Po tom, čo v oblasti prestali hroziť ďalšie zosuvy a dažde, prišli na miesto špeciálne tímy v snahe zachrániť domácim ich majetok. Tým totiž pri okamžitej evakuácii nezostal čas baliť si svoje cennosti. Majitelia tejto sučky už ani nedúfali, že štvornohého člena svojej rodiny ešte niekedy uvidia.

"Boli sme veľmi smutní, že sme stratili nášho psíka, mali sme ho odkedy boli deti malé. Je úžasné, že ju našli živú. Materiálne veci nám chýbať nebudú, ale jej strata by nás veľmi bolela," tvrdí majiteľka psa Estela. Sučka pobudne ešte pár dní u veterinára a potom sa vráti k svojej rodine. Okrem nej zachránili zo zasiahnutej oblasti aj mačku, ktorej rodinu ešte hľadajú.

Zachraňovať museli psíkov aj neďaleko Piešťan. Spadli totižto do hlbokého lomu. Viac v reportáži TV JOJ: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:10 Agentka v utajení
01:25 Môj príbeh
02:50 Vaša výsosť
22:35 Vaša výsosť
00:30 Horúce strely 2
02:00 Bieli vlci
22:50 Walking Dead IX.
00:00 Kráľovná juhu III.
00:55 Kutyil s.r.o.
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 No, počkaj!
22:25 Poznáš muže svých snů
00:00 Modré diamanty
01:40 Strážce spravedlnosti I.