Výstava zo sveta bývania. Nové trendy zaujmú aj stavbárov-amatérov

Výstava zo sveta bývania. Nové trendy zaujmú aj stavbárov-amatérov

BRATISLAVA / Pri hľadaní nového bývania sa na chvíľu aj amatéri stávajú malými stavbármi, ktorí zrazu vhupnú do veľkého sveta noviniek. Stavebníctvo stále napreduje a s novými technológiami prichádza aj úspora energií.

Solárne panely na strechách sa už pomaly udomácňujú aj v slovenských domácnostiach. Ich modernejšími nasledovníkmi sú solárne škridle. "Revolučné v tomto systéme je to, že ho viete zabudovať priamo do strešného plášťa, nepotrebujete dodatočné konštrukcie," uviedol Peter Barbuš, obchodný riaditeľ. 

​Odolajú nielen zlodejom, ale aj hurikánu. o bezpečnejšie bývanie sa môžu postarať aj drevo-hliníkové okná. "Portfólio od takmer 450 vystavovateľov z ôsmich krajín. Vystavovatelia prinášajú všetko pre stavbu, rekonštrukcie a bývanie, od stavebných materiálov, komponentov, ako sú okná, dvere, tehly, stavebné materiály, cez vnútorné vybavenie - napríklad podlahy, krby, kotle," vymenovala Martina Macková, hovorkyňa výstaviska Incheba.

V stavebníctve je už niekoľko rokov trend návratu k prírode, drevodomy a pasívne domy šetria nielen čas, ale aj peniaze. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:05 Aféry II.
12:00 INKOGNITO
13:05 VŠETKO ČO MÁM RÁD
11:20 Áno, šéfe USA II.
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:35 DEDIČSTVO
10:30 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:35 Vražedné Miami
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
11:50 Rybičky Flip a Flap
09:55 Vášeň mezi řádky
11:55 Divergence
14:25 Pompeje