Letné čítanie na pláž či turistiku. Ponúkame rebríček top 10 kníh sezóny

Letné čítanie na pláž či turistiku. Ponúkame rebríček top 10 kníh sezóny

BRATISLAVA / Knihy, ktoré určite nesmú chýbať v plážovej taške, či na dovolenke v horách. Na letné vychytávky sa pozrel literárny publicista Milan Buno a toto výber tých najúspešnejších.

V pravidelnej rubrike Knižné tipy vám opäť prinášame rebríček top 10 kníh letnej sezóny. Svoje si v nich nájdu milovníci detektívok, cestovatelia, ale aj romantické duše.

MEDVEĎOVCE
Fredrik Backman je majstrovský rozprávač. Dokázali to knihy ako Muž menom Ove, či Babička pozdravuje a ospravedlňuje sa. Medveďovce je kniha nielen o športe, ale aj kultúre, rodičovstve, zodpovednosti a dospievaní.

ZACHRÁŇTE AMELIE
Hlboko ľudský príbeh o zverstvách nacistického Nemecka. O dôstojníkovi SS, ktorý považuje dcérku Amelie, od narodenia hluchú, za škvrnu na svojom árijskom rodokmeni. A preto sa ju manželka rozhodne zachrániť.

HALLOWEENSKY VEČIEROK
Halloweensky večierok je piata kniha, v ktorej sa Hercule Poirot vydáva po stopách zločinu s karikatúrou Agathy Christie pani Oliverovou. Prvý raz preložené do slovenčiny.

CLAUDE V MESTE (ALEX T.SMITH)
Absolútne úžasná knižka o psíkovi Claudovi a ponožke Smraďoške.

OD HRADU K HRADU 2
Autorská dvojica Daniel Kollár a Ján Lacika prešla osobne hradné trasy, na ktorých objavila aj mnohé doteraz nepoznané miesta. Pre náročných, aj pre rodiny s deťmi. Skvelá grafika.

ŠARLATÁNI
Robin Cook, majster medicínskych trilerov, ktorý už dlhé roky patrí medzi top autorov aj na Slovensku má výbornú novinku.

TEXT
Dmitry Glukhovsky napísal svetoznámu sci-fi sériu Metro a teraz je tu s ďalšou lahôdkou s jednoduchým názvom Text. Mix psychologického trileru , drámy a románu-noir.

VÁBENIE OSTROVA
Tamara McKinley sa narodila v austrálskej Tasmánii a tam nás zavedie aj v tomto románe. Citlivý príbeh o srdcervúcej minulosti. O silnej a odvážnej mladej žene.

DETSKÝ MOZOG VYSVETLENÝ RODIČOM
Kniha ponúka niekoľko modelov, ktoré vám jednoduchou formou napovedia, ako viesť s deťmi každodenné rozhovory tak, aby ich vývin všestranne obohatili. Ako posilniť intelektuálny a emočný rozvoj dieťaťa?

NAJDÔLEŽITEJŠIE ZVIERATÁ NA SVETE
Encyklopédia pre deti Pre malých milovníkov zvierat, ktorí chcú vedieť všetko o zvieratách.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:50 Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana
16:30 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
19:00 Krimi
16:00 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
16:50 Najkrajšie bývanie II.
17:50 Najkrajšie bývanie II.
16:00 Hooten a Lady: Lovci pokladov
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
16:00 Hoota a Snoz
16:30 Príšerky zo skúmavky
16:45 Pat a Mat
15:10 2 Bobule
16:55 LOL
18:40 O myšce a medvědovi