Dojímavé VIDEO: Nevidiaca dôchodkyňa po prvýkrát uvidela svojho vodiaceho psa

Dojímavé VIDEO: Nevidiaca dôchodkyňa po prvýkrát uvidela svojho vodiaceho psa

ASHEVILLE / Po 16 rokoch, ktoré Mary Sedgwick prežila v takmer úplnej tme, sa stalo niečo, s čím už nepočítala. Vďaka špeciálnemu prístroju uvidela po prvýkrát svojho najlepšieho priateľa a pomocníka. Neubránila sa slzám.

Po tom ako Američanke pred takmer 20 rokmi diagnostikovali bilaterálnu optickú neuritídu - degeneratívnu zrakovú poruchu, jej postupne odchádzalo. "Bolo to ako pozerať film, ktorý postupne bledne," hovorí Mary s tým, že jej život postupne napĺňala depresia. 

Jedného dňa v roku 2004 sa zrazu zobudila do úplnej tmy. Bývala lekárka strávila 6 rokov vyčlenená zo spoločnosti, keďže sa odmietla socializovať. Nový vietor a zmysel do života jej priniesla až fenka zlatého retrívera, Lucy, ktorá sa stala jej každodennou a nenahraditeľnou pomocníčkou. Mary sa opäť začala tešiť zo života a začala sa cítiť znovu slobodne. 

Vždy ale túžila vedieť, ako Lucy vyzerá. Napokon prišiel deň, kedy sa jej želanie splnilo. Vďaka špeciálnemu prístroju jej zrak bol dostatočne dobrý na to, aby aspoň na chvíľu uvidela svojho najlepšieho priateľa. Moment bol plný emócii a nezaobišiel sa bez sĺz. Video obletelo v priebehu niekoľkých dní celý internet. 

Pozrite si video, ktoré každého na svete chytilo za srdce. Starček sa v nemocnici s láskou stará o svoju chorú manželku: 

Zdroj: noviny.sk/AP

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:50 Harry a Meghan – Kráľovská romanca
11:00 Ladíme 2
13:30 Neserte nám pestúnku
07:45 Bláznivá olympiáda
10:10 Superpolicajti z Miami
12:35 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
09:35 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
11:05 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
12:25 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
09:30 Ruby z dúhy I.
09:50 Knihy od Stonožky
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
09:35 Rande naslepo
11:35 Arrietty ze světa půjčovníčků
13:20 Přijímačky