Bubny sa opäť rozozvučali mestom. Drumfest privítal významných hostí

Bubny sa opäť rozozvučali mestom. Drumfest privítal významných hostí

PEZINOK / Skúste si tipnúť koľko rôznych zvukov vedia vydať bubny. Najlepší hráči na tomto hudobnom nástroji, ktorí sa počas uplynulého víkendu zišli v Pezinku, tvrdia, že to sa ani nedá spočítať.

I keď sa zdá, že držať paličky vie každý z nás, bubenícke umenie nie je až také jednoduché. Treba na to muzikantské srdce a hlavne drinu. "Headlinerom festivalu bola Anika Nilles, má za sebou celosvetové turné, hrala teraz vo Švajčiarsku, v Španielsku a prišla teraz do Pezinka, takže pre nás je toto vážne rarita," vraví organizátor druhého ročníka festivalu Peter Bittner.

Teraz ich umenie tlieskalo vypredané hľadisko v Pezinku, kde sa konal už druhý ročník Drum festivalu a opäť s tými najlepšími bubeníkmi. "Bolo super hrať v Pezinku, ľudia perfektne reagovali na moju hudbu. A prečo práve bubny? Dávajú mi veľa emócií, pocitov. Ja si svoj život bez bubnov neviem predstaviť," vraví talentovaná bubeníčka, Anika Nilles. 

Väčšina bubeníkov začínala svoju kariéru vo veku 4 či 5 rokov. Do cvhíle, keď si mohli povedať, som naozaj dobrý, sa ale museli veľa učiť. "Byť dobrým bubeníkom je pomer talentu a tej driny, ale pre nás bubeníkov je najdôležitejšie stať sa muzikantom," vraví účinkujúci slovenský bubeník, Dávid Hodek. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:50 V SIEDMOM NEBI
15:00 POLICAJTI V AKCII
15:55 POLICAJTI V AKCII
13:55 Panelák
15:00 Simpsonovci XVI.
15:30 Simpsonovci XVI.
14:00 JAG V.
15:00 Dr. House VIII.
16:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VI.
14:15 Robošváb III.
14:40 Sherm a jeho mikróby
14:55 Ferdo Mravec
13:40 Santa
15:10 Victor Davis: Cesta na vrchol
16:55 Tvoje tvář má můj hlas