Vojna medzi farmármi a šelmami. Zomrel posledný z piatich levích mušketierov

Vojna medzi farmármi a šelmami. Zomrel posledný z piatich levích mušketierov

NAMÍBIA / V Namíbii zomrel posledný z piatich levích bratov, ktorých svet poznal ako "piati mušketieri." Príčina smrti nie je známa, ale objavujú sa informácie o vojne medzi farmármi a šelmami.

Tullamore sa stal slávny vďaka dokumentárnemu filmu National Geographic "Vanishing Kings". Údajne ho zabili vedľa levice a dvoch mláďat.

Tullamora presunuli do oblasti Oknogue po tom, čo jeho troch bratov otrávili poľnohospodári. Nie je jasné, ako zomrel. Experti ale tvrdia, že konflikt medzi ľuďmi, najmä poľnohospodármi, je najväčšou hrozbou pre 150 voľne žijúcich levov v Namíbii.

Podľa výskumníka Flip Standera Tullamore zomrel zrejme nedávno. Práve on nahlásil, že je nezvestný začiatkom apríla.

Troch z piatich bratov údajne zabili v regióne Kuneve 9. augusta minulého roka. Po ich smrti Tullamora previezli vďaka projektu Desert Lion do nového domova v delte rieky Uniab, píše The Daily Mail

Otrava troch bratov prišla po tom, čo ďalší súrodenec zaútočil na stádo kráv. Minister životného prostredia a cestovného ruchu Pohamba Shifeta uviedol, že polícia začala vyšetrovať nezákonné zabíjanie chránenej zveri. "Ministerstvo odsudzuje túto ilegálnu aktivitu otravy levov a zúčastnení budú čeliť zákonu," uviedol.

Levy sú jedinečné zvieratá, ktoré sa prispôsobujú životu v púšti vrstvenou pokožkou, ktorá ich chráni pred extrémnymi teplotami. Majú tiež schopnosť prežiť takmer úplne bez vody.

Projekt "Desert Lion Conservation" sa snaží podporiť mierové vzťahy medzi ľuďmi a levmi v Namíbii. "Lev zabil somára a ľudia reagovali tým, že otrávili leva," uviedli aktivisti na facebooku.

Zdroj: noviny.sk, Daily Mail

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:00 Prvé oddelenie II.
05:20 DEDIČSTVO
06:05 MacGyver
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:15 Popelky
07:50 Vyškolena láskou
09:30 Arrietty ze světa půjčovníčků