Hasič dal psíkovi dýchanie z úst do ňufáka

Hasič dal psíkovi dýchanie z úst do ňufáka

SANTA MONICA / Hrdinom kalifornských milovníkov psov sa stal americký hasič, ktorý pri požiari v Santa Monice zachránil život malému psovi. Poskytol mu dýchanie z úst do ňufáka a po dvadsiatich minútach sa mu ho podarilo resuscitovať.

"Bol bez známok života. Zobral som ho a vybehol s ním z bytu. Rýchlosť je v týchto prípadoch kľúčová, zvlášť u malých psov. Nesmel som zlyhať," povedal statočný hasič Andrew Klein. 

Desaťročného kríženca plemena shih-tzu a bišónika, ktorý sa v horiacom byte nadýchal splodín, sa podarilo dostať do bezpečia. Klein mu nasadil kyslíkovú masku a poskytol mu dýchanie z úst do ňufáka. "Po dvadsiatich minútach pes začal dýchať sám, nadobudol vedomie a dokonca mohol chodiť," uviedli miestni hasiči.

Pes strávil celý deň v kyslíkovom stane a celkom sa vzchopil. Jeho majiteľka je vďačná za mimoriadne úsilie, ktoré hasiči prejavili počas záchrany jej domáceho miláčika. "Mal sklený pohľad a nedýchal. Myslela som si, že zomrel. Ten hasič mi ale povedal, že je optimista a že ho zachráni," dodala šťastná majiteľka Crystal Lamirande.

Zdroj: BBC

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
07:25 Panelák VIII.
08:40 Simpsonovci I.
09:10 Simpsonovci II.
07:45 POLICAJTI V AKCII
09:25 Prvé oddelenie
10:15 Nákupné maniačky
08:15 Viking Vicky
08:35 Máša a medveď II.
08:40 Máša a medveď II.
07:50 Perfektní prázdniny
09:40 Jobs
11:55 Druhá šance