Zatiahnuté
Bratislava
Emil
31.1.2023
Vulkanológ skúmal sopku, spolu so sprievodcom do nej spadol
Zdielať na
Zaujímavosti

Vulkanológ skúmal sopku, spolu so sprievodcom do nej spadol

NIKARAGUA / Dalo by sa povedať, že dvaja muži sa takmer stali výhercami neslávne slávnej Darwinovej ceny. Vulkanológ a jeho sprievodca sa zrútili do aktívnej sopky po tom, čo im prasklo bezpečnostné lano. Obaja ale mali nesmierne šťastie a nehodu prežili bez väčšej ujmy.

Šesťdesiatročný vulkanológ z Argentíny spoznal jadro svojho vedeckého výskumu priamo z prvej ruky. Expert navštívil minulý týždeň sopku Masaya s dvadsaťsedemročným sprievodcom. Dvojica spoločne pracovala na kraji vulkánu.

Lávové dno

Sprievodca nakrúcal dokument pre televíziu, keď sa z ničoho nič pretrhlo lano a obaja spadli do kráteru sopky. Obaja muži padali viac ako 450 metrov, a po páde strávili v sopke viac ako 30 hodín. Keď sa dlho nikomu nehlásili, začala sa záchranná akcia. Privolaná pomoc ich zachránila. Mali nesmierne šťastie, pretože okrem dehydratácie z vysokých teplôt sa im nič iné nestalo.

https://twitter.com/VolcanoJeannie/status/834501303787085824

Sopka Masaya je stále aktívna a na svojom dne ma lávové jazero. Vulkán je atraktívny pre vedcov i turistov z celého sveta. Naposledy explodoval v roku 2001, kedy kamene to sopky leteli až 500 metrov ďaleko a zranili jedného turistu.

https://twitter.com/VolcanoJeannie/status/834326275871223808

Súvisiace články