Zatiahnuté
Bratislava
Vieroslava
30.3.2023
Štefan našiel zatúlaného psa. Prichýlil ho a dokonca vypátral aj majiteľa
Zdielať na

Štefan našiel zatúlaného psa. Prichýlil ho a dokonca vypátral aj majiteľa

HUMENNÉ / Veľká záchranná akcia sa začala na prvý pohľad nevinným telefonátom. Iniciátorom bol 22-ročný Štefan z Humenného, ktorému nebol ľahostajný osud sučky.

"Mne to príde, že celé Slovensko je naruby. Čo teraz s tým psom? Mám ho pustiť? Povedali mi, nech behá, nech ho zrazí auto, nech zmrzne, zomrie hladom, nech niekoho pokúša. Nikto nič, každému je to jedno," sťažuje sa Štefan.

Pes sa snažil dostať do obchodu. Podľa všetkého mu bola zima. Dopadlo to ale tak, že vystrašení boli kupujúci i pes.

"Policajti sa ho snažili zadržať, tak som sa ponúkol, že im pomôžem. Navrhol som, nech mi ho dajú do auta a že ho odveziem do najbližšieho útulku," vysvetľuje.

Auto ako búda

Útulok bol ale plne obsadený. Štefan sa teda s chlpáčom vrátil naspäť do Humenného. Umiestniť ho ale nemal kam. "Tak pre dnešok zostane v aute. Nič iné nezostáva. Nebudem sa prizerať ako 99 percent ľudí v našej krajine," hovorí Štefan.

Príbeh psíka mal ale šťastný koniec. Vďaka sociálnej sieti sa podarilo nájsť jeho majiteľa. "Ráno prišla kolegyňa do práce a na internete našla fotku. Samozrejme, že psík nám chýbal, hlavne dcére," priblížil majiteľ psa Ján Kľučák.

"Iba môžem poďakovať dobrým ľuďom, ktorým sú zvieratá milé a aj nezištne sa o ne postarajú," uzavrel majiteľ.

Súvisiace články