Príbeh o Bardejovskej pumpe pokračuje. Prístupová cesta je na cudzích pozemkoch

Príbeh o Bardejovskej pumpe pokračuje. Prístupová cesta je na cudzích pozemkoch

BARDEJOV / Kauza bardejovskej benzínky konkuruje nekonečnej telenovele. Na svete je ďalšie pokračovanie s nejasným koncom. Najskôr bolo problémom stavebné povolenie, potom sa objavili ďalšie trhliny a teraz sa rieši to, že časť prístupovej cesty postavili na cudzích pozemkoch.

Nekonečný príbeh bardejovskej benzínky pokračuje ďalej. A zdá sa, že sa pomaly ale isto stáva slovenskou raritou. Opustená čerpacia stanica pomaly zarastá veľkou trávou. Stojí tu už takmer dva roky. A tak skoro ju zrejme ani neotvoria. Úradníci už po tretíkrát pochybili, lebo aj v ďalšom povolení sa objavila dosť podstatná chyba.

"Časť stavby je postavená na pozemkoch, na ktorých nie je daný súhlas vlastníkov pozemkov," informuje vedúci odboru cestnej dopravy OÚ v Bardejove Ivan Host. Ľudia z paneláku, ktorí bývajú len pár metrov od osamelej benzínky sa netaja tým, že ich každé takéto rozhodnutie teší.

"Lebo ak tu chvíľu postojíte a odsledujete to tu, tak zistíte, že už obchvat prekračuje hladinu hluku a už keď tu hneď postavili obchvat, tak to bolo zlé a keď otvoria benzínku, tak mi povedzte, ako my tu budeme fungovať," hovorí obyvateľka paneláku Mária. Spojii sme sa aj s konateľom spoločnosti, ktorá bude benzínku v budúcnosti prevádzkovať. Ďalšie zamietnutie komentoval veľmi pokojne. "V iných mestách je aj bližšie pumpa k panelákom, ale v Bardejove je problém, no tak čo už, tak počkáme," povedal konateľ spoločnosti Andrej Lopata. 

Ľudia z Tačevskej ulice sú stále napätí. Vedia, že ten čas, kedy benzínku otvoria, príde. Nepochopia ale, ako je možné, že stavba i prístupové cesty k nej majú tak veľa vážnych trhlín.

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:50 Harry a Meghan – Kráľovská romanca
11:00 Ladíme 2
13:30 Neserte nám pestúnku
07:45 Bláznivá olympiáda
10:10 Superpolicajti z Miami
12:35 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
09:35 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
11:05 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
12:25 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
09:30 Ruby z dúhy I.
09:50 Knihy od Stonožky
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
09:35 Rande naslepo
11:35 Arrietty ze světa půjčovníčků
13:20 Přijímačky