Príbeh o Bardejovskej pumpe pokračuje. Prístupová cesta je na cudzích pozemkoch

Príbeh o Bardejovskej pumpe pokračuje. Prístupová cesta je na cudzích pozemkoch

BARDEJOV / Kauza bardejovskej benzínky konkuruje nekonečnej telenovele. Na svete je ďalšie pokračovanie s nejasným koncom. Najskôr bolo problémom stavebné povolenie, potom sa objavili ďalšie trhliny a teraz sa rieši to, že časť prístupovej cesty postavili na cudzích pozemkoch.

Nekonečný príbeh bardejovskej benzínky pokračuje ďalej. A zdá sa, že sa pomaly ale isto stáva slovenskou raritou. Opustená čerpacia stanica pomaly zarastá veľkou trávou. Stojí tu už takmer dva roky. A tak skoro ju zrejme ani neotvoria. Úradníci už po tretíkrát pochybili, lebo aj v ďalšom povolení sa objavila dosť podstatná chyba.

"Časť stavby je postavená na pozemkoch, na ktorých nie je daný súhlas vlastníkov pozemkov," informuje vedúci odboru cestnej dopravy OÚ v Bardejove Ivan Host. Ľudia z paneláku, ktorí bývajú len pár metrov od osamelej benzínky sa netaja tým, že ich každé takéto rozhodnutie teší.

"Lebo ak tu chvíľu postojíte a odsledujete to tu, tak zistíte, že už obchvat prekračuje hladinu hluku a už keď tu hneď postavili obchvat, tak to bolo zlé a keď otvoria benzínku, tak mi povedzte, ako my tu budeme fungovať," hovorí obyvateľka paneláku Mária. Spojii sme sa aj s konateľom spoločnosti, ktorá bude benzínku v budúcnosti prevádzkovať. Ďalšie zamietnutie komentoval veľmi pokojne. "V iných mestách je aj bližšie pumpa k panelákom, ale v Bardejove je problém, no tak čo už, tak počkáme," povedal konateľ spoločnosti Andrej Lopata. 

Ľudia z Tačevskej ulice sú stále napätí. Vedia, že ten čas, kedy benzínku otvoria, príde. Nepochopia ale, ako je možné, že stavba i prístupové cesty k nej majú tak veľa vážnych trhlín.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:50 TOP STAR
13:20 INOVUJME SLOVENSKO
13:30 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:45 Fakty a fikcie II.
13:45 Fórky, vtipky XXVII.
14:15 Simpsonovci XIII.
12:00 Spravodlivosť v krvi VI.
14:00 Stratené duše II.
16:00 Kosti VIII.
13:10 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
13:20 Bratia Flubovci
13:45 Mestečko Wackaville
11:40 Hačikó: Příběh psa
13:25 Děda nebo trenér
14:55 Trable dívčí kapely