Polojasno
36°
Bratislava
Lýdia
19.8.2022
Lyžovačka v Tatrách. Lanovky spustia v piatok prvýkrát
Zdielať na
Prešov

Lyžovačka v Tatrách. Lanovky spustia v piatok prvýkrát

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Prvý decembrový deň odštartuje lyžiarska sezóna na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách a rovnako aj v Jasnej v Nízkych Tatrách. Výška snehu na upravených lyžiarskych tratiach dosahuje 40 centimetrov, na niektorých miestach aj viac, informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Tatry Mountain Resorts Zuzana Fabianová.

Na Štrbskom Plese budú v prevádzke tri zjazdovky Interski, Turistická, Junior a predpokladá sa aj spustenie Esíčka. "Na oboch stranách Chopku sa v piatok začína lyžovať na šiestich zjazdovkách, je to 5a traverz z Lukovej – časť zjazdovky Turistická, 2a Májová Rovná Hoľa – Priehyba, 2b Májová Priehyba - Jasná, 13 Biela Púť, 34c Panorama Chopok – Predné Dereše a 34b Panorama Predné Dereše – Kosodrevina,“ vymenovala hovorkyňa. Ako dodala, ak bude počasie aj naďalej naklonené technickému zasnežovaniu, lyžiari môžu už v piatok očakávať, že sa bude lyžovať až z Chopku, teda z nadmorskej výšky 2 004 metrov.

Oficiálne otvorenie sezóny v lyžiarskom stredisku Jasná bude pokračovať v sobotu 2. decembra, ponúkne párty pod názvom Winter Music Opening. Vo Vysokých Tatrách ju oficiálne odštartuje v piatok 8. decembra najnavštevovanejšia atrakcia Tatranský ľadový dóm na Hrebienku. Tento rok sa ľadová bazilika nesie v téme pocta rodine a je inšpirovaná španielskou katedrálou Sagrada Familia.

Súvisiace články