Starší muž chcel vyčistiť studňu, nakoniec v nej skončil

Starší muž chcel vyčistiť studňu, nakoniec v nej skončil

BANSKÁ BYSTRICA / Spadol do 7 metrov hlbokej studne a takmer pol hodiny zúfalo volal o pomoc. Starší muž z Banskej Bystrice chcel vyčistiť studňu, no skončil v studenej vode. Z posledných síl sa snažil udržať nad hladinou. Napokon mu pomohli hasiči.

Čistenie studne sa zmenilo na boj o život. Pán Michal spadol vo vlastnej záhrade do viac ako 7 metrovej hĺbky, keď sa zošmykol z provizórnej plošiny, na ktorej stál. Skončil v studenej vode v studni kde nedočiahol na dno. "Vsunul som tam rebrík, sa to šuchlo do boku, letel rebrík a letel som aj ja," opisuje Michal.

Volal o pomoc, trvalo pol hodiny kým ho začula manželka. "Žena bola na konci záhrady, nadarmo som kričal, nepočula ma," vysvetľuje. 

Bola to vážna situácia. Studňu má banskobystrický dôchodca v záhrade, kam sa bežne nikto len tak ľahko nedostane a sám sa hore dostať nevedel. Pridŕžať sa mohol iba železnej vodovodnej rúry.

"Chrbtom som bol opretý do boku studne, aby som sa dostal vyššie," hovorí dôchodca. Keď konečne jeho volanie začula manželka, rýchlo zalarmovala hasičov. Manželovi hodila do studne aspoň lano, o ktoré sa mohol zachytiť. "Visel na potrubí, bol pri vedomí a komunikoval, sme ho zaistili a vytiahli," informuje hasič Ján Ťurek. 

Aj napriek tomu, že bol dlhé minúty uväznený v hlbokej studni, potom, čo ho prezreli hasiči, bolo jasné, že pád do hĺbky sa zaobišiel bez vážnejších zranení. 

Koncom mája studňa zasypala muža v Malackách:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
22:00 MINISTRI
22:35 INKOGNITO
20:15 Hry o život: Skúška ohňom
23:20 Philomena
01:35 JAG V.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
20:55 Príbehy dvoch myší II.
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
20:15 Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
22:40 Za hranici
00:20 Na dosah