Na ceste pod Donovalmi zomrel muž. Vybehol na cestu spoza mikrobusu

Na ceste pod Donovalmi zomrel muž. Vybehol na cestu spoza mikrobusu

DONOVALY / Na ceste pod Donovalmi v pondelok vyhasol život 41-ročného muža. Mikrobus plný učiteľov z Poľska si urobil prestávku za Liptovskou Osadou. Podľa svedkov muž vybehol na cestu spoza mikrobusu, pričom ho zachytilo osobné auto. Poliak vážnym zraneniam na mieste podľahol.

K tragickej nehode došlo približne o 10:00 dopoludnia. Mikrobus plný Poliakov odstavil jeho vodič asi 2 kilometre za Liptovskou Osadou. Vtedy ešte nikto z učiteľov netušil, že sa ich koncoročný výlet do Budapešti v zlomku sekundy zmení na tragédiu. O prestávku požiadal vodiča jeden z cestujúcich, ktorý potreboval ísť súrne na malú potrebu. Učiteľ podľa svedkov vybehol spoza mikrobusu, chcel sa dostať ku kríkom na druhej strane vozovky. Nevšimol si pritom blížiace sa auto, jeho vodička nemala šancu zrážke s chodcom zabrániť.

"Za volantom Toyoty, ktorá smerovala na Donovaly, sedela 50-ročná žena," informuje hovorkyňa žilinskej polície Jana Balogová. 

Muža odhodilo cez celý jazdný pruh až do priekopy vedľa cesty. Všetko sa to odohralo pred očami jeho kolegov, ktorí sedeli v mikrobuse. Pri silnom náraze utrpel muž mnohonásobné poranenia celého tela.

"Prvú pomoc poskytol zranenému mužovi vodič sanitky DZS a začal ho oživovať. V oživovaní pokračovali aj profesionálni záchranári,  mužovi už nedokázali pomôcť a lekár musel konštatovať smrť," povedala hovorkyňa OS ZZS Alena Krčová. Chvíľka nepozornosti si vybrala tú najvyššiu daň. Dopravu na frekventovanom cestnom ťahu usmerňovali viac ako tri hodiny policajti.

"Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Okolnosti nehody sú naďalej predmetom vyšetrovania," dodáva Balogová. 

Táto nehoda nemala tragické následky:

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:25 Agent II.
00:25 Noviny TV JOJ
01:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
23:20 Výchovný tábor
01:30 Kráľovná juhu II.
02:15 Profesionáli VI.
23:05 Vtierka Castle III.
00:05 Spackané plastické operácie IV.
01:05 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
23:35 Myšiak Anatole
00:00 Zubor Pompík
00:10 Rexík
22:05 Pomsta mrtvého muže
23:55 Králičí nora
01:25 Dokonalá skrýš