Oblačno
Bratislava
Benjamín
31.3.2023
Obvinený Sebastiano Vadala sa do zahraničia nedostane
Zdielať na

Obvinený Sebastiano Vadala sa do zahraničia nedostane

Archívne video

KOŠICE / Krajský súd uznesenie okresného súdu, o väzobnom stíhaní, doplnil o zákaz vycestovania do zahraničia a povinnosť pravidelne sa dostavovať k probačnému a mediačnému úradníkovi podľa jeho určenia.

Krajský súd v Košiciach v pondelok na neverejnom zasadnutí v trestnej veci obvineného Sebastiana V. rozhodoval o sťažnosti okresného prokurátora proti uzneseniu sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu Trebišov zo dňa 12. júna 2018 "Krajský súd uznesením potvrdil rozhodnutie Okresného súdu Trebišov, že Sebastiano V. nebude väzobne stíhaný," informovala hovorkyňa košických súdov Anna Pančurová.  Doplnil však výrok o uložení primeraných povinností a obmedzení obvinenému Sebastianovi V.

Košický krajský súd Sebastianovi V. uložil zákaz vycestovať do zahraničia a povinnosť pravidelne sa dostavovať k probačnému a mediačnému úradníkovi pridelenému na výkon funkcie na Okresnom súde Trebišov a to podľa určenia probačného a mediačného úradníka, prvýkrát v lehote troch pracovných dní od momentu jeho prepustenia z výkonu väzby. Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustný ďalší riadny opravný prostriedok. Ako informovala Pančurová, po tom, čo bol Sebastiano V. vzatý do väzby, ktorá plynie od 15. marca 2018, boli vykonané procesné úkony orgánmi činnými v trestnom konaní až po dva a pol mesiaci.

Nesplnenie podmienky plynulosti konania a rozhodovania o veci je dôvodom nahradenia väzby obvineného dohľadom probačného a mediačného úradníka nad obvineným, peňažnou zárukou 2 000 eur, písomným sľubom obvineného spolu s uloženými obmedzeniami - zákaz stýkať sa s poškodeným a svedkyňou, zákaz kontaktovať sa s menovanými v akejkoľvek forme, povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi, súdu každú zmenu miesta pobytu. Krajský súd uznesenie okresného súdu doplnil o zákaz vycestovania do zahraničia a povinnosť pravidelne sa dostavovať k probačnému a mediačnému úradníkovi podľa jeho určenia, prvýkrát v lehote troch pracovných dní od momentu prepustenia z výkonu väzby.

Sebastiano V. je príbuzným talianskeho občana Antonina V., ktorý bol na Slovensku zadržaný na základe Európskeho zatýkacieho rozkazu, a je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami, a ďalšie trestné činy.

V novembri roku 2017 si mal vybavovať osobné účty s taxikárom, motívom mala byť žiarlivosť. "Podľa obvinenia mal poškodeného opakovane napadnúť a vyhrážať sa mu zabitím.V jednom prípade ho škrtil a v druhom ho viackrát udrel päsťou do tváre, s tým, aby dal pokoj jeho priateľke," povedal hovorca krajskej prokuratúry v Košiciach Milan Filičko.

Pozrite si archívnu reportáž o Antoninovi Vadalovi: 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy