Polícia už nepátra po Miji. S otcom je na ceste do Juhoafrickej republiky

Polícia už nepátra po Miji. S otcom je na ceste do Juhoafrickej republiky

BANSKÁ BYSTRICA / Banskobystrická polícia už nepátra po 8-ročnej Miji Klimentovej. Pátranie po nezvestnom dievčati zverejnili pred mesiacom, potom čo ju videli pred základnou školou v sprievode otca. Pre dcéru si pricestoval z Juhoafrickej republiky. V tom čase bolo dievčatko zverené do starostlivosti starým rodičom žijúcim v Banskej Bystrici.

Polícia pátranie po osemročnej Miji zrušila, pretože pominuli dôvody pátrania. Dievča bolo zverené po smrti matky dočasne do starostlivosti starým rodičom žijúcim v Banskej Bystrici. Krajský súd v Banskej Bystrici predbežné opatrenie zrušil. "Vyhrali sme, nateraz finiš," hovorí Michael Kliment, otec 8-ročnej Miji. 

"Nakoľko pominulo dôvody, pátranie po 8-ročnej Miji bolo odvolané," uviedla hovorkyňa banskobystrickej krajskej polície Mária Faltániová. 

Naše orgány sa riadia právoplatnými rozsudkami z Juhoafrickej republiky, ktorými bolo dievčatko zverené do starostlivosti otca. Obaja v rozhovore cez skype s reportérkou Katarínou Kováčikovou uviedli, že sú v poriadku. Otec sa z rozhodnutia teší. Spolu s dcérou plánuje odletieť do Juhoafrickej republiky už koncom tohto týždňa. 

"Čakáme na pasy a možno tento víkend pôjdeme domov," hovorí Mijin otec Michael. Tvrdí, že kontakt s rodinou na Slovensku nestratí. 

Zomrela jej mama

Mija sa narodila v Juhoafrickej republike, matka sa s ňou presťahovala pred rokmi na Slovensko. Manželstvo skončilo rozvodom, odvtedy trval boj o dievčatko. Súdy v Juhoafrickej republike zverili dievča do otcovej starostlivosti. 

Po matkinej smrti si ju chcel odviesť späť. Predbežné opatrenia Krajského súdu v Banskej Bystrici ju ale zverilo do starostlivosti starým rodičom na Slovensku. "Štyri roky tu žije s nami," hovorí teta dievčatka.

"Hovorí sa o dočasnom zverení, lebo matka zomrela a otec bol mimo Slovenskej republiky. Nijako ho nezbavuje ani neobmedzuje rodičovského práva," uviedol obhajca otca Michal Ševčík. "Ja som jej otec a mali by sme byť spolu," povedal v minulosti Michael.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:30 Profesionáli III.
20:25 Hry o život: Skúška ohňom
23:35 Trh márnosti
20:10 9-1-1
20:55 9-1-1
21:55 NAJHĽADANEJŠÍ
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:30 Medzi nami zvieratkami
18:15 Vévodkyně
20:15 Escobar
22:25 Pán Šanghaje