Jasno
21°
Bratislava
Gertrúda
19.5.2022
Ak budeme konať rozumne, krízu môžeme v mnohom využiť, vraví europoslanec Martin Hojsík
Zdielať na
Slováci v EÚ

Ak budeme konať rozumne, krízu môžeme v mnohom využiť, vraví europoslanec Martin Hojsík

BRATISLAVA / Europoslanec Martin Hojsík nám v štúdiu povedal niečo o tom, ako vníma súčasnú krízu a zároveň možnosti na zmenu, ktoré ponúka. Zo zdravotného hľadiska sme krízu zatiaľ zvládali veľmi dobre, horšie je to s ekonomikou. Európska únia vie pomôcť, otázkou ale je, kam nalejeme a ako využijeme financie určené na oživenie ekonomiky.

"To, že sme v Európskej únii nám vie veľmi pomôcť, pretože dokážeme do tej ekonomiky naliať peniaze. Tu prichádza plán zelenej obnovy, záleží totiž na tom, že kam a ako ich nalejeme. Aby sme nielen naštartovali ekonomiku a dali nové pracovné miesta, ale aby sme to robili tak, aby sme pomohli planéte a čistému ovzdušiu," povedal Martin Hojsík.

Europoslanec spomenul výskum, podľa ktorého štyria z piatich opýtaných Slovákov považujú za dôležité, aby sa spôsob, akým obnovíme ekonomiku po korone má prihliadať na životné prostredie

Jeden z dôležitých momentov v rámci ochrany životného prostredia je lepšia ochrana pre najdôležitejšie opeľovače, včely. Martin Hojsík v europarlamente predstavil aj iniciatívu na monitoring včiel a iných opeľovačov:

Súvisiace články

Najčítanejšie