Hovorca Smeru-SD pre TV JOJ o zdravotnom stave Roberta Fica

Hovorca Smeru-SD pre TV JOJ o zdravotnom stave Roberta Fica

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Roberta Fica pre jeho zhoršený zdravotný stav museli hospitalizovať v nemocnici. Slávnostný snem strany SMER-SD sa tak konal bez súčasného lídra strany. Podľa informácií TV JOJ mal byť dôvodom hospitalizácie vysoký tlak. Hovorca Smeru sa teraz pre TV JOJ vyjadril, aký je stav Fica a kde sa momentálne nachádza.

Hovorca strany SMER-SD sa pre TV JOJ vyjadril, aký je stav lídra strany Roberta Fica. Cez víkend ho totiž museli hospitalizovať a zo snemu Smeru odišiel predčasne. "Mám informáciu, že pán predseda Robert Fico je aktuálne v domácom prostredí," oznámil Ján Mažgút, hovorca Smeru-SD. Podľa slov hovorcu ale nie je na dlhodobej PN-ke. "Nenazval by som to PN-kou, aktuálne je v domácom prostredí a tomu prispôsobil aj dnešný pracovný program," dodal Mažgút s tým, že je to nateraz otázka dnešného dňa. 

Prosím, nech nie sú zbytočné špekulácie, mám obrovský problém s krvným tlakom. Idem to nemocnice a poprosil som pána premiéra, aby zobral celý snem na seba," odkázal Robert Fico v sobotu, kedy sa snemu strany nemohol zúčastniť. Velenie tak prebral líder volebnej kandidátky premiér Pellegrini, Fico je na nej číslo 2. 

​Okrem Fica je chorá aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá zrušila celý svoj pondelňajší plánovaný program. Na chorobu však doplatili predovšetkým opozičné vzťahy: 

Zlé dni Roberta Fica

Do popredia vystupuje posledné nie veľmi priaznivé obdobie predsedu strany Roberta Fica. Sype sa mu jedna prehra za druhou. Musel sa odsťahovať z bytu odsúdeného Ladislava Bašternáka v komplexe Bonaparte. Zatiaľ v parlamente neuspel s nápadom doviesť slovenské zlato z Veľkej Británie. Po dlhých rokoch sa ocitol ako dvojka na kandidátke. Prišiel o stáleho člena Martina Glváča. Dobre mu zrejme nepadlo ani video z rozhovoru Trnku a Počiatka. A najnovšie ho trápi zdravie a čelí obvineniu.

Dlhoročný kolega Robert Kaliňák mu chce robiť obhajcu. "Dávam sa na advokátsku činnosť. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať s obvinením pána predsedu Roberta Fica. Verím, že mu v tom aktívne pomôžem," uviedol podpredseda strany Robert Kaliňák. Kaliňák prezradil, že Robert Fico už urobil proti obvineniu prvý obranný krok. "Áno, určite, sťažnosť určite už aj padla," potvrdil. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Prestreté
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 Policajti v akcii
06:00 Prvé oddelenie II.
06:25 Prvé oddelenie II.
05:05 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:05 Rin Tin Tin
07:45 Nádech pro lásku
09:50 Góóól! III.