Ivana Mjartana, kandidáta na prezidenta, našli mŕtveho

Ivana Mjartana, kandidáta na prezidenta, našli mŕtveho

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Hasiči v Horskom parku na Drotárskej ceste našli v byte, ktorý patrí bývalému politikovi Ivanovi Mjartanovi, mŕtve telo. Túto informáciu potvrdila aj polícia. Podľa zistení televízie JOJ by malo ísť o spomínaného politika. Do bytu prišiel v pondelok človek z najbližšej rodiny a chcel sa dostať do spálne, ktorá bola zvnútra zamknutá. Zavolali záchranárov a následne hasičov, ktorí byt otvorili.

"V čase krátko pred 13:30 sme prijali oznámenie o náleze tela muža bez známok života v priestoroch jedného z bytov na ulici Drotárska cesta v Bratislave. Oznámenie hliadka Policajného zboru preverila a jeho hodnovernosť potvrdila," uviedla policajná hovorkyňa polície Veronika Slamková.

"Na mesto bol privolaný ohliadajúci lekár, ktorý vylúčil cudzie zavinenie a pre zistenie presných príčin smrti bola nariadená pitva. Prípadom sa v súčasnosti zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave I," dodala

Podľa polície ohliadajúci lekár cudzie zavinenie vylúčil a nariadil súdno-znaleckú pitvu. Tá by mala určiť presnú príčinu smrti. 

Podľa informácií TV JOJ mal Ivan Mjartan podlomené zdravie a nie príliš často vychádzal z domu. Minulý rok mal nehodu pred jedným z nákupných centier v Bratislave.

​Ivan Mjartan bol v minulosti splnomocnený veľvyslanec Slovenska v Českej republike. Bol považovaný za pravú roku Vladimíra Mečiara. Ivan Mjartan v roku 1999 kandidoval na prezidenta Slovenskej republiky. Mjartan pôsobil aj ako štátny tajomník na ministerstve kultúry a šéf koordinačnej rady HZDS.

Pôsobil aj v oblasti médií a stál pri zrode Radiožurnálu Slovenského rozhlasu, ktorý bol promečiarovský.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:30 HROBÁRI
22:10 HROBÁRI
22:55 ZLATÁ MASKA
20:25 KINO PLUS PREMIÉRA: Ržev
23:00 OKTAGON ZÁPASENIE
02:10 Rozpútané peklo
22:00 Hawaii 5-0 X.
23:00 Vikingovia V.
00:00 INKOGNITO
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
22:15 Medzi nami zvieratkami
21:55 Nečekaná hrozba
23:30 Na shledanou tam nahoře
01:25 Karbon