Polojasno
19°
Bratislava
Arnold
1.10.2022
Trend poklesu cien ropy je na dne, pohonné hmoty budú drahšie
Zdielať na
Ekonomika

Trend poklesu cien ropy je na dne, pohonné hmoty budú drahšie

BRATISLAVA / Cez prázdniny sme tankovali lacnejšie ako po minulé roky. Tomu je ale koniec. Cena pohonných hmôt pôjde opäť hore.

Ceny pohonných hmôt sedem týždňov počas leta klesali. V minulosti, naopak, stúpali. Ceny benzínu sa v posledný prázdninový týždeň pohybovali okolo1,50 za liter. Deväťdesiatpäťoktánový benzín stál 1,27 eura, 98-oktánový 1,46 eura. Nafta stála v posledný týždeň prázdnin 1,07 eur. 

Klesaniu je koniec

Podľa TV JOJ je klesaniu cien koniec. Môže za to zmena ceny ropy, ktorá bola doteraz na svojich minimách.

Oznámil to šéf Slovnaftu, ktorý dodáva pohonné hmoty do väčšiny čerpacích staníc na Slovensku. "Trend sa za posledné dni otočil. Ceny produktov sa navýšili," uviedol predseda predstavenstva Slovnaftu Oskar Világi.

"Tento týždeň sme zaznamenali nárast v jednej najväčšej sieti čerpacích staníc," uviedol analytik portálu benzin.sk Marian Illéš.

Kritické to nebude

Ceny ropy stúpajú. Reagujú na rast akcií na ázijských trhoch, ktoré podporilo predchádzajúce posilnenie trhov v Európe a USA. Posilnila aj britská ropa, ktorá reaguje na trh Európskej únie.

"Ostatný prepad ropy sa zdá prehnaný a ropa sa postupne odráža smerom nahor," uviedol analytik J&T Banky Rudolf Vrábel.

Bežného Slováka rast cien nepoteší. Podľa Világiho by to taký veľký rast nemal byť. "Obdobie, keď sme mali veľmi vysokú cenu benzínu a nafty je na niekoľko rokov za nami," dodal Világi.

Pozrite si priloženú reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie