Aj víno podlieha móde. Slovensko pozná to najlepšie vinárstvo pre rok 2019

Aj víno podlieha móde. Slovensko pozná to najlepšie vinárstvo pre rok 2019

PEZINOK / Slovensko pozná najlepšie vinárstvo pre rok 2019. Porota odborníkov ocenila skúsených vinárov z Trnavy. Ceny však získali aj ďalší veľkí či menší vinári, ktorých neraz priam umelecké diela uviedli do Národného salónu vín.

Biele, ružové, či červené. Suché, polosuché, sladké, či polosladké."Degustátori museli ochutnať okolo osem tisíc vín," vraví výkonná riaditeľka Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska Jaroslava Pátková Kaňuchová.  Všetci vinári, ktorí sa tento rok zapojili do súťaže o najlepšie slovenské vína prišli s tým najlepším, čo vo svojej pivnici majú. Oplatilo sa. Slovensko sa opäť môže pýšiť tými najlepšími vínami, ktoré nijako nezaostávajú za vinárskymi národmi ako Francúzsko, Španielsko, či Taliansko. Práve naopak. 

Tento rok si titul spomedzi 600 registrovaných slovenských oficiálnych producentov vína odnieslo vinárstvo Vladimíra Mrvu a Petra Stanka z Trnavy. Ktorí už tradične patrí medzi špičky, udávajúce vinárske trendy. "Myslím si, že je to aj hlavné ocenenie všetkého toho, čo sme za tieto roky spravili," hovorí vinár Peter Stanko. "Aj víno podlieha určitej móde. Snažíme sa prinášať ľuďom nové zážitky," dodal Vladimír Mrva. 

Hrdí na svoje vína však neboli iba vínni veľkoproducenti. Aj malí, rodinní vinári dnes dokážu držať krok s tými najväčšími. Ich vína tiež zdobia Národný salón slovenských vín. 

Niektorým vinárom tohtoročné počasie narobilo šarapatu s úrodou, každého milovníka vína aj napriek tomu zaujíma, čo si z tej tohtoročnej nájde vo svojej fľaši. Sľubujú nevídané prekvapenia. "Tento rok asi bude pravdepodobne ročník bieleho vína, ktoré sú veľmi koncentrované a veľmi výrazné," dodáva Mrva. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:15 Súdna sieň
06:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:45 Policajti v akcii
06:45 Prvé oddelenie II.
07:15 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:05 Muž, který zabil Dona Quijota
08:25 Královská noc
10:10 Nádech pro lásku